Rozmawiali o hejcie w szkołach. Młodzież ma z tym problemy…

0
Po styczniowym ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w całej Polsce zaczęto rozmawiać o tak zwanej mowie nienawiści i jej negatywnym wpływie na życie drugiego człowieka. Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek deklarowała, że z ostrowską młodzieżą będzie spotykać się i także rozmawiać o hejcie. Takie debaty już trwają, dziś jedna z nich miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 14.

Powodem dyskusji, które z młodzieżą prowadzi prezydent Beata Klimek są wydarzenia z 13. stycznia w Gdańsku, gdzie nożownik dokonał zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza. W Polsce zawrzało od dyskusji na temat mowy nienawiści, której pochodną było właśnie wydarzenia podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z młodzieżą o hejcie dyskutowano już w Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator” oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Dzisiaj uczniowie SP nr 14 mogli podjąć ten trudny temat. – Styczniowe wydarzenia, atak na wybitnego samorządowca, absolutnie sprowokowały mnie, aby rozmawiać też na trudne tematy z młodymi ludźmi. Oni mówią, że hejt dotyka także ich, mówią czy sobie z tym radzą i jak. To są szczere, dwugodzinne rozmowy, a można by dyskutować jeszcze dłużej. Wierzę, że młodzież z tych spotkań będzie wychodzić jako lepsi ludzie – mówi Beata Klimek, prezydent miasta.

Faktycznie, młodzież o hejcie rozmawia chętnie. Wielu z nich nie boi się na forum przyzna, że była lub ciągle jest ofiarą słownej agresji. Niektórzy mają silne osobowości i radzą sobie z problemem sami, inni dopiero szukają rozwiązań. Jest w młodych ludziach jednak otwartość, która daje nadzieję, że z hejtem da się walczyć.

Relacja ze spotkania w Szkole Podstawowej nr 14 będzie jednym z tematów dzisiejszych „Wydarzeń” Telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30. Zobaczcie także załączony materiał wideo.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick