Nożownik z zarzutami i aresztowany. Jakie wyjaśnienia złożył?

0
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
Mężczyzna, który w miniony poniedziałek zaatakował na parkingu jednego z ostrowskich supermarketów kierowcę przy użyciu noża, usłyszał prokuratorskie zarzuty. Okazuje się, że to nie jedyna napaść oraz przejaw agresji, którego się dopuścił. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Do napaści na kierowcę doszło na parkingu jednego z marketów przy ulicy Krotoszyńskiej w Ostrowie. Doszło tam do sprzeczki między dwoma mężczyznami. 34-latek wyjął nóż i zranił kierowcę. Na szczęście jego życiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany przez policję.

CZYTAJ: Zaatakował nożem 50-latka. Policja zatrzymała napastnika

Napastnik został doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. Zostały mu postawione zarzuty. – 34-latkowi prokurator postawił łącznie cztery zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy zachowania, do którego doszło we wrześniu tego roku, kiedy mężczyzna miał umyślnie dokonać zniszczenia mienia, poprzez kopnięcie i uszkodzenie szyby w drzwiach wejściowych do jednego z marketów. Wartość szkody wyniosła ponad 1600 złotych. Kolejny zarzut dotyczy zadawania uderzeń i cięć nożem kuchennym, którymi spowodował u pokrzywdzonego obrażenia poniżej siedmiu dni, ale biegli wskazali, że narażały one na niebezpieczeństwo utraty życia lub powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Podobne zachowanie mężczyzny miało miejsce tego samego dnia w jednym z hoteli, gdzie zadał uderzenia pięściami oraz nożem spowodował obrażenia u innego pokrzywdzonego. Biegli wzięli pod uwagę także groźby utraty życia kierowane w stronę pokrzywdzonego. – Mężczyzna przyznał się jedynie do uszkodzenia mienia. W kwestii dalszych zarzutów odmówił składania wyjaśnień. Wskazał jedynie, by swojego zachowania dopuścił się, by rozładować emocje – dodaje Meler.

34-latek został aresztowany na trzy miesiące.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick