Nożownik w areszcie śledczym. Próbował zabić

0
Trzy miesiące spędzi w areszcie nożownik, który w centrum Grabowa zaatakował 37-letniego mężczyznę. Grozi mu więzienie za usiłowanie zabójstwa.

 Nożownik zaatakował  w niedzielę, 4 czerwca, po godzinie 22:30, w centrum Grabowa. Sprawca najpierw rozpylił gaz w stronę 37-letniego mieszkańca gminy Grabów, a następnie zadał mu dwa uderzenia nożem w okolicę pleców.

Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzonego niezwłocznie przewieziono do szpitala w Ostrzeszowie, na szczęście odniesione obrażenia ciała nie zagrażały jego życiu i zdrowiu.

Policjanci ustalili, że sprawcą ataku był 35-letni mieszkaniec woj. łódzkiego, który od jakiegoś czasu mieszkał w Grabowie, gdzie wynajmował mieszkanie. Mężczyzna był już wcześniej karany za inne przestępstwa, a Sąd Rejonowy w Wieluniu zastosował wobec niego karę tymczasowego aresztu za przestępstwo przeciwko rodzinie.

Sprawca został zatrzymany w poniedziałek we wczesnych godzinach rannych. Policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali podejrzanego w mieszkaniu, które wynajmował. W pomieszczeniu mundurowi znaleźli nóż i gaz.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy za usiłowanie dokonania zabójstwa.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick