Nowy pomysł kaliskich włodarzy. Szczepiący się dostali karnet do aquaparku

4
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Rząd zachęca do udziału w loterii szczepionkowej, a kaliski samorząd kusi niezaszczepionych karnetami do aquaparku. To nowy pomysł włodarzy miasta na przekonanie nieprzekonanych, aby zaszczepili się przeciwko COVID-19.

U progu czwartej fali zakażeń koronawirusem rządzący stają na głowie, żeby zwiększyć liczbę zaszczepionych. Zdaniem naukowców, to najlepszy sposób, aby uchronić się przed gwałtownym przebiegiem choroby. Wielu pozostaje jednak niewzruszonych i nadal opiera się szczepieniom. Ruchy antyszczepionkowe mają się dobrze i regularnie artykułują sprzeciw wobec Narodowego Programu Szczepień.

Zasadność przyjęcia szczepionki, do czego namawia Ministerstwo Zdrowia, popierają także samorządowcy z Kalisza. Wiceprezydent Mateusz Podsadny postanowił pójść o krok dalej i rozdać karnety do miejskiego aquaparku, obowiązujące przez cały dzień, osobom, które się zaszczepiły. Otrzymali je ci, którzy przyjęli ostatnio szczepionkę w Akademii Kaliskiej. To właśnie tam zjawił się zastępca prezydenta miasta.

– Dziękuję wszystkim, którzy decydują się na szczepienie przeciw COVID-19. Jestem przekonany, że szczepienie pozwala uniknąć ciężkiego przebiegu choroby, przez którą cały świat do dziś zmaga się z pandemią. Sam również jestem zaszczepiony, co daje mi poczucie bezpieczeństwa w razie wystąpienia zapowiadanej kolejnej fali zachorowań – przekonywał wiceprezydent Kalisza.

Władze miasta zapowiadają, że upominkowe karnety do aquaparku nie są jedynymi niespodziankami, które przygotowali dla mieszkańców. Szczegółów na razie jednak nie zdradzają.

W kaliskim Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Nowy Świat (w każdy piątek od 9.00 do 17.00) można się zaszczepić bez rejestracji jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. to wszystko chore zamiast promować zaszczepionych to my wręcz przeciwnie. jeśli ktoś się nie zaszczepił i poczeka jeszcze kilka miesięcy to za przyjęcie szczepionki dostanie samochód lub mieszkanie. a powinno być tak nie szczepisz sie nie korzystasz z atrakcji kino stadion teatr basen itd.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick