Nowe ustalenia w sprawie śmieci 19-latka. 4 promile to nie wszystko

1
Powracamy do tematu 19-latka, którego ciało znaleziono w styczniu tego roku na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Gorzyckiej w Ostrowie. Młodego mężczyznę nad ranem znaleźli przypadkowi świadkowie. Lekarz stwierdził jego zgon na miejscu. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Prokuratura poinformowała, że w jego ciele znajdowało się 3,7 promila alkoholu oraz marihuana. Śledczy podkreślają, że postępowanie w tej sprawie wciąż jest w toku.

Do tragedii doszło w pierwszej połowie stycznia tego roku. Ciało 19-latka odnaleziono na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Gorzyckiej w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa, która m.in. przesłuchała osoby, które spędzały czas z 19-latkiem w dniu poprzedzającym jego śmierć.

CZYTAJ: Co było przyczyną śmierci 19-latka? Wyjaśni to prokuratura

Ciało młodego mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji. Poznaliśmy już wstępne ustalenia biegłych. – W chwili zgonu we krwi mężczyzny znajdowało się 3,7 promila alkoholu oraz 4 promile w moczu. Dodatkowo w jego organizmie stwierdzono obecność marihuany – informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jednocześnie podkreśla, że na tym etapie muszą zostać przeprowadzone dalsze czynności w tej sprawie. Muszą zostać wykonane dalsze badania w tym te histopatologiczne. Dopiero w oparciu o te materiały będzie możliwe wydanie oceny karno-prawnej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick