Nowe Skalmierzyce zdobyte przez Zawiszę

To nie był udany wieczór dla piłkarzy Pogoni Nowe Skalmierzyce. Beniaminek III ligi przegrał 0:3 tracąc wszystkie gole w 45 minut. Wynik w 20. minucie otworzył Korneliusz Sochań, a podwójny cios nadszedł na chwilę przed końcem pierwszej połowy. Najpierw na 2:0 podwyższył Wojciech Mielcarek, a tuż przed przerwą rezultat ustalił Kamil Żylski trafiając z rzutu karnego po faulu Dawida Kuczyńskiego.

Kolejnym ciosem dla gospodarzy była druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Łukasza Grabowskiego. Doświadczony defensor osłabił zespół w 36. minucie. Od tego momentu drużyna prowadzona przez Łukasza Bandosza była zmuszona grać w dziesiątkę. Trener chciał zmienić tego gracza w przerwie spotkania, żeby uniknąć osłabienia z tak wymagającym rywalem, jakim jest Zawisza Bydgoszcz, ale nie zdążył. Zacięta rywalizacja na boisku na pograniczu faulu doprowadziła od tego, że sędzia wyciągnął czerwony kartonik.

Trener Pogoni nie miał po meczu złudzeń, że w środę przy Mostowej Nowe Skalmierzyce lepiej reprezentowali kibice, niż piłkarze. Ci ostatni zawodzili zwłaszcza w pierwszej części spotkania. Nie potrafili wyjść z własnej połowy, skonstruować ataku pozycyjnego. Szwankowała ofensywa. Pierwszy naprawdę groźny strzał na bramkę gospodarze oddali dopiero pod koniec spotkania. W pierwszej części meczu miał miejsce co prawda strzał z dystansu, ale nie przyniósł większego zagrożenia bramkarzowi zespołu z Bydgoszczy.

Druga odsłona meczu to cofnięcie do defensywy i próba skonstruowania kontrataku, który mógłby doprowadzić do zdobycia bramki kontaktowej. Niewielkim pozytywem po środowym spotkaniu może być fakt, że ta część zakończyła się bezbramkowym remisem. Przeważali goście, którzy regularnie dochodzili do sytuacji bramkowych, jednak kulała skuteczność. Mimo tego Pogoń nie była w stanie odpowiedzieć.

Teraz dwa dni treningów i przygotowań do derbów Jaroty Jarocin z Pogonią Nowe Skalmierzyce, które zostaną rozegrane w sobotę o 17.00 w Jarocinie.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:3)
0:1 – Korneliusz Sochań (20.)
0:2 – Wojciech Mielcarek (42.)
0:3 – Kamil Żylski (45. – karny)