DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nowe ścieżki rowerowe w regionie. Gdzie można z nich skorzystać?

Śrem stawia na transport rowerowy z wielu powodów. Przede wszystkim trzeba rozładować ruch samochodów w tym mieście, dlatego ścieżki powstają tu wzdłuż głównych arterii, z czego chętnie korzystają mieszkańcy. Przy szlakach rowerowych pojawiły się przystanki, gdzie można odpocząć i zaplanować swoją dalszą podróż do sąsiednich miejscowości. Powstała także zupełnie nowa kładka pieszo-rowerowa tuż obok mostu. Wcześniej jazda na rowerze była tutaj niebezpieczna, trzeba było podróżować po zatłoczonym moście. Teraz rowerzyści mają własną przeprawę, gdzie nic im nie zagraża.

Bezpieczeństwo rowerzystów znacznie poprawiło się w gminie Krzemieniewo w powiecie leszczyńskim. Tu ścieżka rowerowa łączy tą miejscowość z Nowym Belęcinem. To szlak, z którego korzystają mieszkańcy, by dojechać do sklepu, pracy czy szkoły. Wcześniej miłośnicy dwóch kółek musieli jeździć po zatłoczonej drodze powiatowej. Dziś mają klimatyczną ścieżkę wśród drzew i wiaty przystankowe. Mogą zostawić tu swój jednoślad i przesiąść się na autobus, by dojechać chociażby do sąsiedniej gminy. Tutaj ścieżka nie tylko poprawiła bezpieczeństwo, ale również mobilizuje mieszkańców do regularnych wycieczek rekreacyjnych. Warto skorzystać z dobrej pogody i aktywnie spędzić czas.

Więcej na temat rozbudowy sieci ścieżek rowerowych w regionie w najnowszym odcinku magazynu Zmieniamy Wielkopolskę (odc. 80).

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz