Nowe przedszkole we Wtórku na ukończeniu

0
Fot. Gmina Ostrów Wielkopolski
Budowa nowego przedszkola w miejscowości Wtórek jest już na ostatniej prostej. Pozostały jedynie prace wykończeniowe, czyli malowanie ścian, montaż płytek, podłóg, drzwi czy lamp. Budowa przedszkola we Wtórku kosztowała około 1 mln 700 tys. złotych. Pieniądze w całości pochodzą z gminnego budżetu.

Nowe miejsce dla najmłodszych posiadać będzie przestronne sale, a przy każdej z nich znajdować się będzie toaleta, szatnia i zaplecze socjalno – magazynowe. W każdej z sal zastosowano dźwiękochłonny sufit, dzięki któremu zmniejszy się natężenie hałasu. Duże okna wprowadzą sporo światła. – Cieszymy się bardzo z nowego przedszkola, szczególnie radość dzieci i rodziców jest ogromna. Najmłodsi dopytują, obserwują i wielkim zaciekawieniem oczekują na nowe przedszkole. Ze szkolnych korytarzy każdego dnia patrzą na postęp prac. Jesteśmy pełni optymizmu, że z dniem 2 września uda się zaprosić zarówno dzieci jak i rodziców do pięknego, kolorowego ale przede wszystkim nowego przedszkola. Prace budowlane idą dobrym tempem, więc myślę, że wszystko jest na dobrej drodze – podkreśla Iwona Tomalak, dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego we Wtórku.

Nowy budynek przedszkola powstaje w wyniku reformy oświaty. – Kiedy powstały gimnazja, w szkołach podstawowych zwolniły się sale lekcyjne. W ich miejsce zorganizowano dwu, czasem trzy-oddziałowe przedszkola. Tak było między innymi we Wtórku i Topoli Małej. Dzisiaj gdy VII i VIII klasy ponownie wróciły do szkół, brakuje sal lekcyjnych dla uczniów. Ponieważ nie chcemy by młodzież uczyła się do późnych godzin popołudniowych, podjęliśmy decyzje o budowie nowego przedszkola we Wtórku – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Budynek od września ma być gotowy do użytku. Jego budowa pochłonęła 1,7 mln złotych, a środki w całości pochodzą z budżetu gminy. Znajdzie się tam miejsce dla 75 maluchów w wieku od trzech do sześciu lat.

W planach jest budowa kolejnej placówki, tym razem w Topoli Małej. Jej budowa to koszt 2,5 mln złotych, a pieniądze na ten cel w całości przeznaczy Gmina Ostrów Wielkopolski. Przedszkole ma zostać oddane do użytku za rok.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick