Nowe połączenia Kolei Wielkopolskich. Od 10 grudnia

7
Grudzień tradycyjnie ostatni miesiąc w roku kalendarzowym, otwiera nowy rozdział w działalności Kolei Wielkopolskich. Największy samorządowy przewoźnik kolejowy w Wielkopolsce, udostępnia nowe połączenia z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego.

Uruchomienie tych połączeń nastąpi w dniu 10. grudnia br., a towarzyszyć temu będą działające w tym czasie na stacjach kolejowych Jarocin i Ostrów Wlkp. punkty informacyjne Kolei Wielkopolskich (od 6 do 10 grudnia włącznie).

Planowane czasy przejazdu na trasach z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wlkp. będą wynosiły odpowiednio 60. i 95. minut, ale nie tylko rozkład jazdy będzie przestrzenią do rozmów, do których zachęcamy wszystkich podróżnych w najbliższych dniach w ramach specjalnie dedykowanych mieszkańcom Jarocina i Ostrowa, punktów informacyjnych.

Nasi pracownicy chętnie wysłuchają pytań, sugestii mieszkańców, podróżujących bądź zamierzających korzystać z połączeń Kolei Wielkopolskich, przybliżą aktualną ofertę oraz tabor jaki będzie obsługiwał wybrane trasy, opowiedzą o jego zaletach, które wpływają na komfort podróżowania”

Przykładowe ceny biletów dla podróżujących na trasie z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wlkp. będą wynosić odpowiednio :

bilet normalny 15,6 zł (Poznań – Jarocin) i 22 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.),

bilet uczniowski 9,83 zł (Poznań – Jarocin) i 13,86 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.),

bilet studencki 7,64 zł,( Poznań – Jarocin) i 10,78 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.).

Nie bez znaczenia dla mieszkańców i podróżujących na nowych trasach są stacje (przystanki) pośrednie co powinno pozytywnie wpływać na dostępność do mniejszych miejscowości i ułatwić komunikację lokalną. Dla wybranych odcinków lista stacji pośrednich przedstawia się następująco:

do Środy Wlkp. – Pierzchno, Kórnik, Gądki, Poznań Krzesiny, Poznań Starołęka, Poznań Dębina.

do Jarocina – Mieszków, Chocicza, Solec Wielkopolski ,Sulęcinek.

do Ostrowa Wlkp. – Biniew, Bronów, Taczanów, Pleszew, Kotlin, Witaszyce.

Do Krotoszyna – Golina, Obra Stara, Koźmin Wielkopolski, Wolenice, Bożacin.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie www Kolei Wielkopolskich

http://koleje-wielkopolskie.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/Pozna%C5%84-K%C4%99pno-Krotoszyn-Pozna%C5%84-wa%C5%BCny-od-10-grudnia-1.pdf

Dodatkowo podróżujący na trasie Poznań – Krotoszyn – Poznań, zyskają cztery nowe połączenia obsługiwane wyłącznie przez tabor Kolei Wielkopolskich, a czas przejazdu na tej trasie będzie wynosił 93 minuty.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 2
  4

  Wielkopolska nie kończy się na Ostrowie, a o Ostrzeszowie i Kępnie to już zapomnieli jak zwykle ze wszystkim. Lepiej by nas już przyłączyli do Dolnośląskiego bo inaczej jesteśmy takim ogonem, o których nikt nie dba…

 2. Ale trzeba PKP pogratulować – niektóre pośpieszne jadą z Ostrowa do Poznania tylko 1h10min. Takich czasów jeszcze nigdy nie było.

 3. 1
  2

  Nie ma się z czego cieszyć, kupowałem sobie „mini bilet turystyczny” za 39 zł i mogłem wyjeżdżać z Poznania w piątek o 18:52 i wracałem o 16:18, teraz za tą samą podróż będę musiał płacić 44 zł. Więc do du.y taka dobra zmiana.

  • 1
   1

   Koleje Wielkopolskie podlegają Samorządowi Województwa Wielkopolskiego (Marszałek, Wicemarszałkowie oraz Członkowie Zarządu są z PO lub PSL. Resztę sobie dopowiedz 🙁

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick