Nowe drogi w gminie Krotoszyn. Zrobili je z pofrezowych odpadów

0
Fot. krotoszyn.pl
Zakończyła się modernizacja kilku dróg w gminie Krotoszyn. 7 sierpnia odbyło się odebranie zadania pt. „Modernizacja dróg destruktem pofrezowym". Łącznie wyremontowano prawie 2 km jezdni. Inwestycja kosztowała prawie 500 tys zł.

Niedawno zakończyły się prace przy renowacji kilku dróg na terenie gminy Krotoszyn. W środę 7 sierpnia odebrano zakończoną inwestycję, która realizowana była w ramach zadania „Modernizacja dróg destruktem pofrezowym”.

„Roboty budowlane polegały na utwardzeniu istniejącej nawierzchni drogi destruktem bitumicznym, utrwaleniu powierzchniowym emulsją asfaltową i grysem kamiennym oraz utwardzeniu pobocza kruszywem granitowym” – czytamy na stronie Urzędu Gminy i Miasta Krotoszyn.

ZOBACZ TEŻ: Nowe drogi w gminie Nowe Skalmierzyce

Nowo wyremontowane drogi znajdują się w sześciu miejscach na terenie całej gminy. Najdłuższe odcinki utwardzono w Gorzupi i Biadkach. Około 200-metrowe w Chwaliszewie, Orpiszewie i na drodze Świnków Rudy. Natomiast przy ulicy Leśnej w Kobiernie nowa nawierzchnia ma długość 370 metrów.

Wykonawcą prac była firma z Kościana. Koszt inwestycji to 470 tysięcy złotych. W tym roku Urząd Gminy i Miasta Krotoszyn nie planuje już żadnych modernizacji dróg. W następnych latach wszystko będzie zależało od decyzji rady przy uchwalaniu budżetu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick