Brakuje miejsca do treningów. Nowe boisko ma być wybawieniem

0
Prawie 1,5 mln zł pochłonie budowa boiska wielofunkcyjnego przy Gminnym Ośrodku Sportu w Koźminie Wielkopolskim. Kompleks sportowy zostanie wyposażony w zbiornik na deszczówkę. Dodatkowe miejsce do treningu będzie przydatne zawodnikom działającej tam akademii piłkarskiej, ale też mieszkańcom miasta.

Nowe boisko wielofunkcyjne powstanie w miejscu nieużywanych od dawna kortów tenisowych. Na nawierzchni ze sztuczną trawą będzie można nie tylko grać w piłkę nożną, ale też np. w siatkówkę. – Otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie z Polskiego Ładu, które pokryje połowę kosztów budowy. Drugą część dołożymy z budżetu. Łącznie ta inwestycja wyniesie 1,4 mln zł  – informuje Jarosław Ratajczak, zastępca burmistrza Koźmina Wielkopolskiego.

Na terenie kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu odbywają się zajęcia dzieci i młodzieży z terenu całej gminy oraz treningi Akademii Piłkarskiej Białego Orła Koźmin Wielkopolski. – Na ten moment mamy jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią, które jest praktycznie cały czas zajęte. Oba trawiaste są wyłączone w tej chwili, ponieważ poddawane są renowacji. Słowem, brakuje nam po prostu miejsca – tłumaczy Arkadiusz Zmyślony, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wielkopolskim.

Na terenie kompleksu oprócz grup młodzieżowych trenują również dwie drużyny seniorskie z KKS-u Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski. Trenerzy i kierownictwo muszą więc mocno się głowic podczas układania harmonogramu zajęć poszczególnych drużyn, aby wszystkich pomieścić. – Wykorzystujemy do treningów tylko orlika, co jest trudne. Wiadomo, dzieci teraz chodzą do szkoły, więc zajęcia mogą odbywać się tylko popołudniu. Trenerzy muszą kombinować np. dzielić się boiskiem na pół. Wszystkie mecze rozgrywamy na wyjeździe. Nowe boisko jest więc nam bardzo potrzebne – mówi Grzegorz Witczak, członek zarządu akademii Białego Orła.

Wspomniane boiska trawiaste o powierzchni ponad 2 ha, by były w jak najlepszym stanie, wymagają też ciągłego podlewania. Generuje to ogromne koszty dla władz Koźmina Wielkopolskiego. Rocznie jest to kilkanaście tys. zł. Rozwiązaniem ma być budowa zbiornika na deszczówkę. – Udało nam się otrzymać środki z programu Urzędu Marszałkowskiego pod nazwą  „Deszczówka”. Wybudujemy zbiornik o pojemności 40 m³, do którego będzie spływać woda ze wszystkich dachów znajdujących się na kompleksie GOS-u – dodaje Jarosław Ratajczak.

Prace nad nowym boiskiem ruszą lada chwila i mają się zakończyć pod koniec listopada. Natomiast  pierwsze zajęcia będą się mogły odbyć już na wiosnę przyszłego roku. Z kolei zbiornik na deszczówkę ma powstać do końca roku i kosztować 100 tys. zł.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick