Nowe autobusy w Jarocinie. Spółka emituje obligacje

0
Autobusy napędzane nowoczesnymi i ekologicznymi silnikami spełniającymi najbardziej rygorystyczną normę czystości spalin Euro 6, zastąpią najstarsze wysłużone już pojazdy w taborze Jarocińskich Linii Autobusowych.

Przede wszystkim zależy nam na poprawie bezpieczeństwa osób korzystających z transportu i zwiększeniu komfortu jazdy pasażerów mówi Przemysław Musielak, prezes JLA sp. z o.o. Jednocześnie prezes JLA podkreśla, że inwestycja przyczyni się do skrócenia czasu przemieszczania się pasażerów, a dla spółki oznacza zmniejszenie kosztów eksploatacji taboru. Jeden z autobusów będzie dostosowany do kursów dalekobieżnych o wysokim standardzie wyposażenia.

Zakup autobusów to największa, ale nie jedyna inwestycja, którą planuje zrealizować JLA. W 2018 roku spółka zamierza wybudować na terenie zajezdni myjkę samochodową, która będzie miała zastosowanie w codziennym myciu pojazdów. W chwili obecnej myciem autobusów zajmują się kierowcy, którzy czynność tę wykonują ręcznie. Myjnia autobusowa, będzie działała samodzielnie, a średni czas mycia autobusu wyniesie mniej niż 10 minut – informuje prezes JLA. Maszyna obsługiwana będzie przy pomocy panelu sterowniczego i będzie mogła pracować całą dobę, obsługując dziennie nawet około 160 pojazdów. Myjka samochodowa będzie dostępna także dla zewnętrznych odbiorców – posiadaczy samochodów ciężarowych i osobowych.

Plany spółki na rok 2018 sięgają dalej. Myśląc o oświetleniu zajezdni i myjni autobusowej JLA zamierza zamontować energooszczędne lampy ledowe. Do pozyskania energii elektrycznej z naturalnych źródeł, na dachu budynku spółki zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, co pozwoli zmniejszyć koszty energii elektrycznej. Na terenie zajezdni zostaną także wymienione, zmodernizowane, bądź powstaną nowe słupy oświetleniowe z lampami LED. Na realizację inwestycji spółka zamierza wyemitować obligacje o wartości ponad 10 mln zł.

W nowe autobusy inwestuje nie tylko Jarocin. Podobne już niedługo pojawią się także na ulicach np. Krotoszyna.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick