Nowa naczelnik oświaty. „Doświadczenie i kompetencje”

20
Jolanta Maćkowiak nie jest już naczelnikiem wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego. Zastąpiła ją pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego Anna Grabek, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. To już czwarta osoba na kierowniczym stanowisku wydziału edukacji w obecnej kadencji.

Przed nową naczelnik trudne zadanie, ponieważ rozpoczyna pracę przed nowym rokiem szkolnym w środowisku, z którym nie była wcześniej związana.

Spojrzenie na lokalną oświatę z dystansem może okazać się skutecznym rozwiązaniem i Anna Grabek doskonale odnajdzie się w realiach Ostrowa Wielkopolskiego. Nie do końca wierzy w to jednak opozycja. W kuluarach mówi się bowiem o tzw. układance politycznej.

Wcześniejsze nominacje Beaty Klimek osób nie związanych z Ostrowem Wielkopolskim – jak twierdzi i wciąż pamięta opozycja – nie były do końca udane.

Niemniej jednak Anna Grabek rozpoczyna przygodę z ostrowskim magistratem z czystą kartą, więc dlaczego miałoby się nie udać. Chodzi w końcu o edukację, czyli przyszłość narodu.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. Smutne to, jeździć po Polsce i pałętać się po urzędowych klitkach za parę złotych pod ciągłym obstrzałem ludzi nieprzyjaznych bo kiedyś zadecydowało sie że wejdzie się do polityki. Ani to nobilitujące, ani opłacalne. Wyrazy współczucia.

 2. Panie Kubusiu a jakim to jesteś autorytetem i fachowcem żeby oceniać innych? Dobrze, że Urząd jest ekumeniczny i zatrudnia fachowców bez względu na orientację polityczną. A tak na marginesie Panią Maląg jak przestała być wiceprezydentem, jako naczelnika oświaty powołała Pani Prezydent Beata Klimek.

  • Ani z ciebie doświadczony, ani pedagog. A tak na marginesie, pani Maląg była naczelnikiem wydziału i wiceprezydentem. Kiedy przestała być wiceprezydentem nie mogła być odwołana z funkcji naczelnika, bo jednocześnie była radną powiatową, cwaniaczku. Pytanie do pani Grabek jest takie- po trzech latach dyrektorowania w dużym zespole szkół poszła pani na roczny urlop dla poratowania zdrowia i z tego urlopu przeskoczyła pani nagle do Ostrowa. Było tak ciężko w Tomaszowie? Nie dawała pani rady? Czy może zadecydowała osoba mieszkająca w Raszkowie? Jakby nie patrzeć, to zwiała pani ze szkoły w środku swojej kadencji, zostawiając setki uczniów i wielu nauczycieli.

  • Jakie tu bzdury wypisują. Kobieta nie miała roboty a jej facet mieszka podobno w Raszkowie. Załatwili jej etet w urzędzie i wszędzie ludzie pani Prezydent opowiadają, że to z PIS u bo przy okazji uda się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wszyscy mają myśleć że Mikołajczyk idzie tylko na zająca a PiS popiera Klimek. A tu g.o prawda PiS jest wkurzony bo Mikołajczyk chce wygrać a napewno PIS nie chce naszej perełki prezydent Klimek

 3. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że Paduch prawidłowo zdiagnozował nieczystą zagrywkę ze strony pani prezydent i Dery wobec Ostrowa. Mam nadzieję, że po wyborach samorządowych nikt już nie będzie pamiętał o tych dwóch osobnikach, a nowa naczelnik chociaż nic do niej nie mam zostanie potraktowana tak jak traktuje morze nieżywą meduzę.

 4. Pamiętam jak pani Maląg razem z prezesem Trybkiem (wówczas był to prezes MZGM-ów) chodzili od drzwi do drzwi i prosili o oddanie głosów na pana Urbaniaka a w ostatecznosci wygrała pani Beata Klimek. Ps Mowa o poprzednich wyborach.

  • No i co? Pracowali z Urbaniakiem, robili dobra robotę i tyle. Teraz to jakas Wielka improwizacja amatorów którzy myślą że można ludziom stałe kit wciskac

  • Śmierdzi cegła ten wpis z daleka. Gdybyś nie był betonem to bym ci napisał ile dobrych rzeczy robi Paduch ale tematem jest wetknięta urzędniczka z PiS bez zgody PiS. I tyle

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick