Noga z gazu. Ostrzeszowska akcja „Prędkość”

1
Już jutro na drogach powiatu ostrzeszowskiego, policjanci przeprowadzą działania związane z akcją "Prędkość". Ostrzeszowską "drogówkę" będą wspierać koledzy z Wydziału Drogowego w Kępnie.

Policjanci będą przeprowadzać pomiary prędkości w kilku stałych punktach ale będą też takie miejsca, w których działania będą dynamiczne, nieplanowane, zwłaszcza w niebezpiecznych punktach powiatu ostrzeszowskiego. Szczególną uwagą zostaną objęci młodzi kierowcy (18-24 lata). Policyjne statystyki pokazują, że są oni głównymi sprawcami wypadków drogowych – Chcemy kolejny raz pokazać, że brawura, pośpiech, a często też chęć zaimponowania znajomym, może doprowadzić do bardzo poważnych wypadków, często nawet śmiertelnych – mówi kom. Ewa Jakubowska, Oficer Prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Ostrzeszowska Policja dbając o bezpieczeństwo na drogach organizuje liczne działania profilaktyczne. Mundurowym wtórują Ośrodki Ruchu Drogowego, które pokazują młodym kandydatom na kierowców, liczne kampanie społeczne ukazujące skutki nadmiernej prędkości.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Niech jeszcze napiszą gdzie będą robić pomiary prędkości .Pewnie do Mikstatu nie dotrą gdzie na czerwonym świetle koło szkoły notorycznie kierowcy przejeżdżają jak na zielonym a policji nie widać chociaż podobno otwarto Posterunek Policji w Mikstacie ale jest czynny do 15 a po 15 hulaj dusza piekła nie ma.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick