Nocny pożar stolarni. Osiem zastępów w akcji

1
Fot. archiwum wlkp24.info
Osiem zastępów straży pożarnej zostało skierowanych do Nowego Folwarku (powiat krotoszyński), aby walczyć z pożarem stolarni. Na szczęście źródło ognia udało się szybko zlokalizować i przystąpiono do ratowania mienia.

Pożar w zakładzie stolarskim w Nowym Folwarku wybuchł w nocy z soboty na niedzielę. Do akcji zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej z PSP w Krotoszynie oraz druhowie z OSP w Krotoszynie, Roszkach, Rozdrażewie, Benicach i Chwaliszewie. – Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się ciąg technologiczny wyciągu i magazynowania trocin. Podaliśmy kilka prądów gaśniczych piany sprężonej na źródło pożaru, aby ugasić ogień – mówi kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Strażacy sprawdzili także budynek kamerą termowizyjną. Wtedy okazało się, że pod konstrukcją dachu znajdują się ukryte zarzewia ognia. – Wykonano dostęp do poddasza, co umożliwiło dotarcie do tlących się belek dachowych. Ugasiliśmy je i wycięliśmy nadpaloną konstrukcję. W dalszej części strażacy wywieźli na zewnątrz trociny, które uległy spaleniu – dodaje.

POWIĄZANE: Bilans wichury: Zerwany fragment dachu i połamane drzewa [ZDJĘCIA]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick