Noc Muzeów w Dobrzycy [zaproszenie]

0
Już 19 maja kolejna Noc Muzeów. Oto jakie atrakcje przygotowało dla państwa Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

WYSTAWA CZASOWA „TWÓRCZOŚĆ ARTYSTYCZNA ZIEMIAN. MALARSTWO I GRAFIKA” – ekspozycja ukazująca przedstawicieli warstwy ziemiańskiej w nowym, cieplejszym świetle jako zafascynowanych sztuką artystów-amatorów. Znaleźć można tu przekrój dorobku artystycznego takich ziemian jak Piotr Michałowski, Jerzy Hulewicz czy Dora Mukułowska. Oprowadzać będzie kustosz Szymon Balcer.

SALONIK FOTOGRAFICZNY – niepowtarzalna okazja do zrobienia sobie własnej pocztówki z Nocy Muzeów i wysłania jej do bliskich osób.

„MAJĄTKI ZIEMSKIE DAWNYCH WŁAŚCICIELI DOBRZYCY” – próba ukazania własności dawnych właścicieli Dobrzycy, począwszy od Dobrzyckich, przez gen. Augustyna Gorzeńskiego, rodzinę Turnów, Kottwitzów i Bandelowów po ród Czarneckich. Ciekawym aspektem jest zmiana granic majątku w różnych okresach historycznych, ukazana na tle najważniejszych wydarzeń w dziejach lokalnych.

„DOBRZYCA DAWNIEJ I DZIŚ” – film jest kompilacją archiwalnych, nigdy jeszcze nie udostępnianych obrazów dawnej Dobrzycy. Ukazuje oblicze miasta począwszy od lat 60-tych ubiegłego stulecia aż po dzień dzisiejszy.

Poza tym, jak zawsze na zwiedzenie czekają pałacowe sale z oryginalnymi polichromiami i sztukateriami z XVIII wieku,
a także ponad 10 ha parku w stylu angielskim.

Muzeum czynne będzie w godzinach 18:00 – 24:00 (ostatnie wejście o godz. 23:30). Otwarta będzie również kawiarnia w podziemiach pałacu.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick