Niszczył znaki, rolety, lusterka. Trafił za kratki

1
Do aresztu trafił 25-latek, który będąc pod wpływem działania środków odurzających i substancji psychotropowych uszkodził elewacje budynków i 8 rolet zewnętrznych, zniszczył znaki drogowe, drewnianym kijem zdemolował dwa pojazdy, a w kolejnym uszkodził lusterko. Ponadto groził osobom postronnym. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który idąc Promenadą w kierunku ulicy Witosa niszczy znaki drogowe, po drodze uszkodził również elewację budynku i rolety zewnętrzne. Ponadto w trakcie swojego „spaceru” zdemolował dwa pojazdy, a w trzecim zniszczył lusterko. Skierowany na miejsce patrol szybko dostrzegł sprawcę. 25-latek został zatrzymany.

Badanie podejrzewanego wykazało, ze młody mężczyzna był pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych, dlatego trafił do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych. W czasie, kiedy mężczyzna przebywał w KPP Krotoszyn śledczy ustalali okoliczności zdarzenia i pokrzywdzonych, od których przyjęto stosowne zawiadomienia. Jeden z pokrzywdzonych wstępnie określił straty uszkodzenia swojego pojazdu na kwotę 3100 zł. Pozostali pokrzywdzeni ustalają straty, których wysokość jest szacowana na kilka tysięcy złotych – mówi asp. Piotr Szczepaniak.

Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych i nie wyklucza się przedstawienia kolejnych zarzutów uszkodzeń mienia.

Podejrzany o przestępstwa zniszczenia mienia, gróźb karalnych i posiadania środków odurzających usłyszał łącznie cztery zarzuty, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie zastosowano w stosunku do niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

fot. policja archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick