Niskie ciśnienie wody w kranach. Jak wygląda sytuacja?

10
Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego skarżą się na niskie ciśnienie wody w kranach. Sytuacja ma miejsce zwłaszcza wieczorem. WODKAN uspokaja - nie ma problemów z brakiem wody. To normalna sytuacja podczas tak wysokich temperatur.

Wczoraj komunikat dla mieszkańców gminy Ostrów Wielkopolski został wydany komunikat z prośbą o oszczędność wody. – Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gorzycach Wielkich z uwagi na panującą falę upałów oraz znaczny wzrost zużycia wody pobieranej z sieci wodociągowych, PROSI O OGRANICZENIE UŻYWANIA WODY DO CELÓW INNYCH NIŻ POTRZEBY BYTOWO-GOSPODARCZE, a w szczególności do podlewania trawy, podlewania ogródków, podlewania upraw rolnych, mycia samochodów, napełniania basenów – czytamy.

Podobna sytuacja ma się w gminie Przygodzice, gdzie również mieszkańcy proszeni są o nie zużywanie dużej ilości wody. – W związku z wysokimi temperaturami powietrza i zwiększonym poborem wody, Gmina Przygodzice zwraca się z prośbą do mieszkańców naszej gminy o racjonalne wykorzystywanie wody np. do podlewania ogrodów przydomowych, ogródków działkowych, upraw rolnych, jakichkolwiek terenów zielonych, czy mycia samochodów – brzmi apel.

Sytuacja w Ostrowie Wielkopolskim jest pod kontrolą, WODKAN nie ograniczy zapasów wody, nie ma takiej potrzeby. Odnotowano jednak duży wzrost zużycia. – Zużycie wody wzrosło z 10-11 tysięcy metrów sześciennych do 16 tysięcy. To duży wzrost, ale nie ma powodu do obaw. Nie grozi nam brak wody. Bardzo rzadką sytuacją, jaka ma teraz miejsce jest zużycie wody na poziomie dwóch tysięcy metrów sześciennych w godzinach nocnych. Niskie ciśnienie wody w kranach nie jest spowodowane brakiem wody, ale po prostu dużym zużyciem przez większość mieszkańców. Podlewanie ogrodów, działek, kąpiele – to wszystko ma wpływ na ciśnienie w kranach – informuje Marek Karolczak, prezes spółki WODKAN.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. „Niskie ciśnienie wody w kranach nie jest spowodowane brakiem wody, ale po prostu dużym zużyciem przez większość mieszkańców.” czyli….. zbyt małą przepustowością sieci czy niewydolnością układu pomp? (proszę nie obwiniać mieszkańców, że korzystają z tego za co słono płacą)

 2. Więcej domów na wsi z ogrodami po 1000m2 pobudujcie. Posiadanie trawnika przy takiej pogodzie zacznie być luksusem za kilka lat.

 3. Ja mam nie nalac wody dzieciom do basenu a rok temu w upały OSP Przygodzie jeździło z sikawka i podlewalo co dzień trawniki koło gminy. A na końcu zielsko uroslo

 4. Ja się modlę, żeby znów w niedzielę w godzinach wczesno-porannych nie wybuchł pożar na śmietnisku w Zębcowie. Bo skąd strażacy wezmą wodę?

 5. Tyle pieniędzy place za wodę i mam niepodlac ogrodu czy dziecia wody do basenu nalać to niejest wina mieszkańców tylko wodkanu

  • Mieszkasz zapewne we wschodniej lub północnej części miasta. Zacharzew i Zębców wieczorami bardzo odczuwają zmniejszone ciśnienie.

 6. Co z tego że ludzie płacicie,trochę oleju w głowie i nie wylewać za kołnierz wody ,bo jak zacznie brakować to wtedy będzie płacz i lament 😉 że nie ma czym kupki spuścić w kibelku 😉

 7. domek – poprowadzenie wodociagu do działki w drodze – 25 tysiecy,
  warunki techniczne przyłącza do domu plus samo przyłączenie – 3,5 tysiąca
  i oni będą mówić do czego mam a do czego nie mam uzywać wody? śmiech na sali. Niech zajmą się inwestycjami w dodatkowe zbiorniki. Kasę na to powinni mieć

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick