Niezapłacony rachunek za prąd? Przedstawiciele operatora Energa ostrzegają

1
Fot. Joshua Hoehne / Unsplash
Energa, czyli jeden z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce ostrzega swoich klientów przed fałszywymi SMS-ami. W wiadomościach wysyłanych przez spółkę nigdy nie ma linków do płatności. Informację o rzekomo niezapłaconym rachunku za prąd czy gaz dostało w ostatnim czasie wielu mieszkańców w całej Polsce.

Grupa Energa to operator, który zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej. Dostarcza prąd do ok. 2,7 mln Polaków. Pracownicy spółki, co jakiś czas, otrzymują informację od klientów o próbach oszustw z użyciem wiadomości SMS.

Przedstawiciel biura prasowego spółki przestrzega klientów i mówi o tym, jakie elementy takiej wiadomości mogą świadczyć o próbie oszustwa. – W wiadomościach SMS wysyłanych przez spółkę nigdy nie ma jakichkolwiek linków do płatności. Jej otrzymanie powinno być dla nas pierwszym sygnałem do zastanowienia. Nigdy nie należy klikać w taki link – mówi Andrzej Lis-Radomski z Biura Prasowego Energi.

Każdy odbiorca może w prosty sposób sprawdzić swoje saldo bądź ewentualne zaległości w płatnościach. – Klienci takie informacje znajdą w elektronicznym biurze klienta bądź uzyskają je poprzez wysłanie SMS na numer 4430. W wiadomości powinien znaleźć się numer klienta oraz hashtag z czterema ostatnimi cyframi numeru PESEL lub NIP – dodaje Andrzej Lis-Radomski.

Każdy przypadek kradzieży czy nawet jej próby należy zgłosić organom ścigania. Najlepiej zrobić to dzwoniąc pod numer alarmowy 112 bądź zgłaszając się na najbliższy komisariat policji.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick