Niewybuch na ławce w parku i doszczętnie spalony dom [ZDJĘCIA]

0
Fot. Sebastian Kalak/pkr24.pl
Na ławce przy lesie w Krotoszynie znaleziono niewybuch. O leżącym w publicznie dostępnym miejscu ładunku poinformowano saperów z Głogowa, którzy przyjechali na miejsce i zabrali go, aby wysadzić na poligonie. Tymczasem strażacy z tego powiatu zostali wezwani do rozległego pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowości Suśnia w gminie Koźmin Wielkopolski. Budynek został całkowicie zniszczony i nie nadaje się do zamieszkania.

Niecodzienny widok ujrzeli mieszkańcy Krotoszyna spacerujący po lesie w okolicach ul. Bolewskiego w Krotoszynie. Na jednej z ławek leżał… pocisk artyleryjski. Wezwano służby, po czym zawiadomiono saperów z Głogowa. Patrol przyjechał do Krotoszyna, aby przejąć ładunek prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, a następnie przetransportować go w specjalnym pojemniku i zdetonować na poligonie. Choć znalezisko mogło wywołać grozę, na szczęście nikomu nic się nie stało.

To nie jedyne zdarzenie na terenie powiatu krotoszyńskiego, do którego wezwano służby. Kolejnym był pożar budynku jednorodzinnego w miejscowości Suśnia w gminie Koźmin Wielkopolski. Na miejsce wezwano siedem zastępów straży pożarnej z PSP Krotoszyn, a także ochotników z okolicznych miejscowości. Niestety, mimo ich starań niemal całkowicie spaliło się wnętrze budynku. Ogień strawił także poszycie dachowe. Straty są tak duże, że dom nie nadaje się do zamieszkania.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick