DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nietrzeźwy kierował busem. Wpadł nie tylko przez alkohol

52-letni kierowca busa odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Okazało się, że promile to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Dalszą jego jazdę udaremnili kaliscy policjanci.

Fot. KMP Kalisz

Wszystko zaczęło się, gdy funkcjonariusze kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę busa marki Iveco. Okazało się, że samochód, którym kierował 52-latek był niesprawny technicznie. To jednak nie wszystko. – Ładunek w postaci sprzętu budowlanego, który przewoził mężczyzna nie był w żaden sposób zabezpieczony przed zmianą położenia. Przewożone w ten sposób przedmioty mogły wypaść z pojazdu w przypadku, gdyby kierowca był zmuszony do wykonania gwałtownego manewru na drodze. W trakcie dalszej kontroli policjanci wczuli woń alkoholu od kierowcy auta. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna wsiadł za kierownicę w stanie w stanie nietrzeźwości. Kaliszanin miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu – mówiła podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

52-latek stracił już prawo jazdy, a dowód rejestracyjny busa został zatrzymany. Za swoje przewinienia odpowie przed sądem, a za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara nawet do dwóch lat więzienia.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz