Nietrzeźwy Estończyk za kierownicą ciężarówki. Kolejny po pijanemu wiózł żonę i dzieci

2
Fot. KPP Jarocin
44-letni pijany Estończyk długo za kierownicę nie wsiądzie, a dodatkowo czekają go surowe konsekwencje. Dalszą jazdę pod wpływem alkoholu uniemożliwiono mu na trasie S8 w kierunku Wrocławia. Duże kłopoty ma też 33-latek z gminy Żerków, który pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy wiózł samochodem swoją żonę i dwójkę małych dzieci.

Policjanci z Kępna zatrzymali 44-letniego obywatela Estonii, kierowcę ciężarówki, który z pasa awaryjnego na trasie S8 zrobił sobie miejsce do odbycia przysługującej mu przerwy. Policjanci z kępińskiej komendy zbadali mężczyznę alkomatem. Okazało się, że jest pijany. – Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

Mężczyźnie odebrano już prawo jazdy i doprowadzono na komendę. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Duże problemy ma też 33-letni mieszkaniec gminy Żerków, który bez prawa jazdy, po pijanemu wsiadł za kierownicę samochodu. Autem podróżowała także żona oraz dwójka dzieci. – Na szczęście na dość nietypowy tor jazdy volkswagena zwrócił uwagę inny uczestnik ruchu drogowego i powiadomił o tym policję. Badanie alkomatem wskazało u kierowcy 1,5 promila alkoholu – mówi st. asp. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie.

Podczas policyjnych czynności okazało się, że żona pijanego kierowcy posiada aktualne prawo jazdy i jest trzeźwa. Całe szczęście ci dwaj kierowcy nikomu nie wyrządzili krzywdy, ale za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Nie musiała wiedzieć. Po kryjomu z rana podjol dawkę żeby nie widziała i żeby nie było hałasu wsiadł i myślał że się uda.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick