Nietrzeźwi za kółkiem. Jeden z nich miał 4 promile!

0
Kolejny raz okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów i wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na drogach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu.

22 listopada, 46-latek mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie doprowadził do zdarzenia drogowego. Policjanci zatrzymali też 44-latka, który kierował samochodem mając blisko 4 promile alkoholu.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, nadal zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Wczoraj, 22 listopada po godz. 13:00 policjanci z Odolanowa otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki Renault Megane zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z busem. Badanie trzeźwości 46-latka, który kierował samochodem osobowym wykazało w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia, ok. 18:35 policjanci z Komisariatu Policji w Raszkowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Passat, którego jazda wskazywała na to, że może on być nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. 44-latek miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, każdego dnia prowadzą kontrole trzeźwości na drogach miasta i powiatu. Policjanci podejmując konsekwentnie tego typu działania eliminują z dróg osoby, które mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale też dla innych uczestników dróg.

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick