Niesamowity Mike Scott prowadzi Stal do wygranej z Kingiem

Stal podrażniona przegraną w ostatnim meczu z Arką Gdynia, była żądna zwycięstwa. Początek spotkania, to wyrównana gra obu zespołów. King dotrzymywał kroku ostrowianom, czego potwierdzeniem był wynik po pierwszej kwarcie (20:21). Dopiero w drugiej kwarcie Stalówka odjechała rywalom, pokonując Kinga różnicą dziesięciu punktów.(27:17).

Kluczem do sukcesu były rzuty za trzy punkty. Ostrowianie trafili trzynaście razy z dystansu. Obok świetnie dysponowanego Scotta trafiał również wracający po kontuzji Nemanja Jaramaz.

King próbował jeszcze dotrzymywać tempo Stalówce, jednak w czwartej kwarcie Mike Scott znów trafiał z trudnych pozycji. Rozgrywający Stali w całym meczu rzucił 29 punktów, miał też cztery asysty i dwa przechwyty.

Najjaśniejszą postacią w ekipie Kinga był Martynas Sajus, który zdobył 15 „oczek”. Po 13 punktów dołożyli także Mateusz Bartosz i Paweł Kikowski.

Najbliższy mecz Arged BM Slam Stal zagra w Sopocie z Treflem. Początek tego spotkania w sobotę o godzinie 12:40.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin 92:70 (20:21, 27:17, 17:18, 28:14)

Arged BM Slam Stal: Mike Scott 29, Casper Ware 14, Ivan Maraś 11, Nemanja Jaramaz 9, Mateusz Kostrzewski 8, Shawn King 8, Przemysław Żołnierewicz 7, Michał Nowakowski 4, Daniel Szymkiewicz 2, Witalij Kowalenko 0, Szymon Łukasiak 0.

King: Martynas Sajus 15, Mateusz Bartosz 13, Paweł Kikowski 13, Martynas Paliukenas 9, Jakub Schenk 8, Łukasz Diduszko 5, Tauras Jogela 3, Chaz Williams 2, Justin Watts 2, Dominik Wilczek 0.