Niepełnosprawni: „Da się żyć normalnie”

3
"Póki walczymy, jesteśmy zwycięzcami" - taki głos z sali można było dzisiaj usłyszeć podczas Dnia Osób Niepełnosprawnych powiatu ostrowskiego. Uczestnicy przybyli do Forum Synagoga, by wziąć udział w prelekcjach poświęconych niepełnosprawności.

„Sięgnij po sukces” – to hasło tegorocznej edycji wydarzenia. Podczas całodniowego spotkania w ostrowskim Forum Synagoga można było posłuchać między innymi o tym, jak wygląda proces uzyskania prawa jazdy przez osobę niepełnosprawną i w jaki sposób tacy ludzie mogą skorzystać z terapii.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Gościem specjalnym wydarzenia była lekkoatletka Małgorzata Ignasiak, brązowa medalistka Mistrzostw Europy IPC w Grosseto oraz Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w Londynie. Sportsmenka opowiadała, że mimo tego, iż jest osobą słabowidzącą w stopniu znacznym, nie rezygnuje z uczestnictwa w życiu społecznym, a co więcej, osiąga sukcesy na arenach lekkoatletycznych całego świata.

Organizatorem „Dnia Osób Niepełnosprawnych” był Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym i Instytutem Transportu Samochodowego.

Więcej na ten temat w piątkowych Wydarzeniach Telewizji Proart.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawie przygotowane wydarzenie, różnorodna tematyka. Fajnym posłem są stoiska informacyjne różnych urzędów. Można doinformować się na wiele tematów. Najciekawsze było spotkanie z lekkoatletką, Małgorzatą Ignasiak, która wszystkich zafascynowała swoimi sukcesami sportowymi.
    Czekamy na kolejny tak dzień.

  2. Niestety, niepełnosprawni sa nikim. Nikt się nimi nie interesuje;( MRPiPS o rynku pracy nie ma pojęcia. To powoduje, że życie w Polsce ejst koszmarkiem. http://www.500plus.ovh opisuje, to wszystko. To niestety prawda, za rentę można zdechnąć, nie żyć.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick