Niedźwiedź: „Tak naprawdę nie mamy drużyny”

0
Trwa okres przygotowawczy do nowego sezonu piłkarskiego. Z dużymi problemami kadrowymi boryka się w nim zespół Jaroty Jarocin. Z klubu odeszło łącznie 10 zawodników w tym tak kluczowi jak Michał Grobelny, Hubert Antkowiak czy Filip Szewczyk. Zarząd klubu ociąga się z podpisywaniem nowych umów. W pierwszym meczu rundy jesiennej jarocinianie zagrają na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 11 sierpnia.

Ostatnim zawodnikiem, który opuścił klub z Jarocina w tym okresie przygotowawczym był Michał Grobleny, który zasilił Wartę Poznań. Wcześnie do Zielonych na zasadzie wypożyczenia już jako gracz Miedzi Legnica dołączył Hubert Antkowiak.

Umowę z KKS-em Kalisz podpisał Christian Ndubuisi Nnamani, Mateusz Molewski został piłkarzem Polonii Środa Wielkopolska, Damian Pawlak zasilił z kolei szeregi IV ligowego Mieszka Gniezno.

27 lipca kontrakt z Górnikiem Łęczna podpisał Filip Szewczyk. 20-letni pomocnik w zespole Jaroty Jarocin rozegrał 16 meczów, w których strzelił 6 bramek. -Cieszę się, że trafiłem do Górnika. W zespole jest kilku doświadczonych zawodników, od których dużo się mogę nauczyć. Będę ciężko pracował, żeby wywalczyć miejsce w składzie i regularnie grać w pierwszej lidze – powiedział Filip Szewczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

To jednak nie wszystko. Damian Błaszczyk wyjechał do Holandii. Odeszli też Malina, Rylukowski i Najduch.

Klubu zwleka także z podpisywaniem umów z nowymi zawodnikami. W drużynie, przynajmniej oficjalnie zostali gracze rutynowani, a skład został uzupełniony juniorami. Jeden z nich także kilka dni temu opuścił klub z ulicy Sportowej. Mowa o Wiktorze Smogale. 16-letni wychowanek JKS-u został nowym zawodnikiem Cracovii. W sezonie będzie go można zobaczyć w Centralnej Lidze Juniorów właśnie w barwach Pasów.

Oficjalnie Jarota Jarocin pozyskała w tym okienku transferowym jednego gracza. Jest nim Karol Zieliński, który w minionym sezonie grał w Kotwicy Kołobrzeg i Olimpii Zambrów. 21-letni napastnik jest wychowankiem Wierzycy Starogard Gdański i ma za sobą występy w drugiej lidze, w której rozegrał 42 spotkania, a na listę strzelców wpisał się sześć razy.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick