Niecodzienny wyczyn Marciniaka i bramka życia Przybylskiego

1
Zaraz po zakończeniu pierwszej części sezonu wiedzieliśmy, że rewanż z Siódemką Miedź Legnica będzie meczem sezonu dla KPR Ostrovia. Młody ostrowski stanął na wysokości zadania. Pokonał lidera 24:23 (13:11), do którego zbliżył się na 2 punkty w tabeli. Bohaterem spotkania okazał się Mikołaj Przybylski, który rzutem równo z końcową syreną zapewnił wygraną, jednak najlepszym zawodnikiem był bez wątpienia Patryk Marciniak. Rozgrywający gospodarzy rzucił 15 bramek z czego 10 w pierwszej połowie.

Patryk Marciniak to od dwóch sezonów najlepszy strzelec zaplecza PGNiG Superligi. Rywale najczęściej skupiają defensywę właśnie na rozgrywającym Ostrovii, który mimo to wciąż jest koszmarem bramkarzy. W sobotę „Riko” przechodził samego siebie. W meczu z MSPR Siódemką Miedź Legnica już do przerwy miał rzuconych 10 bramek z trzynastu całego zespołu. – Wiedzieliśmy o co jest ten mecz. Przegrana mogła sprawić, że nie mielibyśmy już szans na pierwsze miejsce w grupie. Dzięki wygranej tracimy do lidera tylko dwa punkty i wszystko przed nami – mówił po meczu Patryk Marciniak.

Niewiele brakowało, żeby indywidualne popisy na nic się zdały. 40 sekund przed końcem, ostrowianie popełnili prostą stratę. Mikołaj Przybylski źle podał piłkę do Damiana Krzywdy. Piłkę meczową przy remisie 23:23 mieli goście. Szybko oddany rzut, przechwyt i kontra wykończona przez tego, który chwilę wcześniej nie mógł darować sobie straty, dała wygraną za sześć punktów. Mikołaj Przybylski z piekła, szybko trafił do sportowego nieba. To najważniejszy rzut w krótkiej karierze 22-latka. – Nie wiem nawet skąd oddawałem ten rzut, chyba minimalnie za połową boiska. Później ta piłka gdzieś się zaplątała w nogach bramkarza ale wpadła i mamy zwycięstwo. Za chwilę nikt nie będzie pamiętał, że taki rzut był, ale zwycięstwo i ważne punkty mamy w tabeli – podsumował spotkanie bohater Mikołaj Przybylski.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick