Niecodzienny finisaż z koncertem, konkursem i darmowym przewodnikiem

0
Fot. Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy
Tylko do 17 lutego można oglądać ekspozycję "Ziemiańskie drogi do niepodległości. Powstańcy Wielkopolscy" w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Warto tam zajrzeć szczególnie w dwa najbliższe weekendy. Będzie można wtedy skorzystać z usług przewodnika zupełnie za darmo.

Dobiega końca wystawa czasowa w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, która opowiada o historii walce klasy ziemiańskiej w Powstaniu Wielkopolskim. Właśnie rozpoczął się jej finisaż.

Wystawa czasowa „Ziemiańskie drogi do niepodległości. Powstańcy Wielkopolscy” prezentowana jest w dobrzyckim pałacu od listopada ubiegłego roku. Ekspozycja zorganizowana została z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale odnosi się przede wszystkim do Powstania Wielkopolskiego oraz roli, jaką w tym zrywie niepodległościowym odegrały ziemiańskie rodziny. – Wśród wielu cennych eksponatów pochodzących z muzeów w całej Polsce oraz z prywatnych kolekcji, na wystawie można podziwiać m.in. mundury, odznaczenia, zdjęcia oraz grafiki dokumentujące ten niezwykle ważny dla historii naszego kraju okres. Ponadto, nowocześnie przygotowana wystawa, kontrastująca w założeniu z pałacowymi dekoracjami, zaprezentuje sylwetki wielu znanych i cenionych właścicieli ziemskich, mających swój udział w walce o niepodległość. Wystawę zamyka ekspozycja dotycząca tragicznych losów wielu ziemian-powstańców po agresji III Rzeszy w 1939 – informuje Joanna Pankowiak z Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zachęca również do tego, aby wziąć udział w specjalnym konkursie i zrobić sobie selfie podczas zwiedzania wystawy, a następnie zamieścić je na profilu muzeum na Facebooku. Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody. Koncert „Obrazy Wolności” odbędzie się 17 lutego o godz. 17.00.

– Ponadto w ostatni dzień wystawy zapraszamy na wyjątkowy koncert Huberta „Kargen” Bojarskiego, autora tekstów i muzyki z gatunku piosenki literackiej. Jego utwory są lirycznym przedstawieniem historii Polski i świata. Podczas występu usłyszymy także piosenki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Jacka Kowalskiego, a wszystko to przy akompaniamencie gitary. Wstęp na koncert jest bezpłatny – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick