Nie żyje Piotr Sitarz. Był Królem Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

5
Fot. Anna Kłopocka/Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia”
Nie żyje Piotr Sitarz, były Król Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, prezes ostrowskiego Bractwa Kurkowego, lokalny patriota, kultywujący tradycję związku. Zmarł nagle 3 maja. Miał 53 lata.

Zmarł Piotr Sitarz, legenda ostrowskiego Bractwa Kurkowego. Do 2018 roku pełnił też funkcję Króla Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. – Był żywą encyklopedią informacji o Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Ostrowie Wielkopolskim, kolekcjonerem pamiątek kurkowych oraz broni. Pomysłodawcą projektu 100 salw na 100-lecie niepodległości, czyli plenerowego widowiska, który na ostrowskie Piaski przyciągnęło dziesiątki braci z całej Polski – wspomina go Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Piotr Sitarz był także inicjatorem współpracy z międzynarodową organizacją Ordo Militaris Teutonicus zajmującą się pomocą humanitarną. – Dzięki jego osobistym staraniom do Ostrowa i regionu dotarło wiele ton darów rzeczowych. Był osobą pełną pomysłów, pasji i chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Takim go zapamiętam i trudno będzie nauczyć się mówić o nim w czasie przeszłym. Cześć Jego Pamięci! – dodaje.

Wspomina go także prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, która mówi, że z wielkim żalem przyjęła informację o jego śmierci. – Był oddanym naszemu miastu społecznikiem zaangażowanym w pracę w ostrowskim Bractwie Kurkowym. Kultywował lokalną tradycję. Rodzinie zmarłego oraz wszystkim przyjaciołom i bliskim, których dotknęła ta śmierć składam serdeczne wyrazy współczucia – mówi prezydent Klimek.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 10
  3

  A jak umarł Pan bogaty
  To mu nieśli wieńce, kwiaty
  Order dali mu po śmierci
  By mu złocił się na piersi

  A jak umarł chłop z fabryki
  Nie płakali, bo był nikim
  Odszkodowań nie ma wtedy
  Trumnę trzeba brać na kredyt

  A jak padło dziecko z głodu
  Nie ruszyło to narodu
  Dalej po bogaczu kwilił
  Taki to był nastrój chwili

 2. Piotrze to nie był twój czas …
  Tyle jeszcze miałeś do zrobienia ….
  Spoczywaj w spokoju i czuwaj nad nami z góry nasz królu …..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick