Nie żyje Krzysztof Ogórkiewicz – legenda ostrowskiej sceny i społecznik

14
Nie żyje Krzysztof Ogórkiewicz - znany ostrowski satyryk, tekściarz, poeta, bard i konferansjer. Uwielbiał występować na scenie, komentować z przymrużeniem oka otaczającą rzeczywistość. W 2019 roku został uhonorowany Laurem Kultury za całokształt pracy sceniczno-artystycznej w roku jubileuszu 50-lecia pracy na tym polu. Zmarł 23 września 2022 roku.

W piątek, 23 września zmarł Krzysztof Ogórkiewicz – znany mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego artysta, który ponad pół wieku poświęcił muzyce i sztuce. W 2019 roku otrzymał specjalną nagrodę w roku jubileuszu 50-lecia pracy sceniczno-artystycznej. Odebrał ją z rąk starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego. Był to Laur Kultury za całokształt twórczości. Tę wyjątkową nagrodę otrzymały wówczas dwie osoby: prof. dr hab. Bohdan Cieślak i właśnie Krzysztof Ogórkiewicz.

Dał się również poznać jako poeta, tekściarz, satyryk oraz bard. Kochał scenę, żył nią, a publiczność go uwielbiała m.in. za niezwykłe poczucie humoru i umiejętność nawiązywania z nią bezpośredniego kontaktu w sobie tylko znany sposób. Dzięki temu świetnie odnalazł się w roli kabareciarza i autora tekstów satyrycznych, a także konferansjera. Występował jako konferansjer i animator. Współprowadził m.in. „Śpiewające VIP-y” – wydarzenie muzyczne organizowane i transmitowane w przeszłości przez Telewizję Proart.

Angażował się również w funkcjonowanie Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W 2020 roku otrzymał wyróżnienie w Konkursie Literackim „Lepiej napisz Lepiej! 2020” w ramach akcji „Zarażamy kulturą” zorganizowanej przez Ostrowskie Centrum Kultury.

– – –

AKTUALIZACJA, 26.09.22 r.: Informacja o dacie śmierci zostanie podana w osobnej wiadomości na wlkp24.info oraz w tym artykule w formie aktualizacji.

AKTUALIZACJA, 27.09.22 r.: Rodzina śp. Krzysztofa Ogórkiewicza poinformowała o dacie pogrzebu. Ostatnie pożegnanie będzie miało miejsce w piątek, 30 września 2022 roku o 13.00 w Domu Pogrzebowym ABRAM przy ul. Okólnej 29 w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  1. Wielki duchem – utalentowany artysta sceniczny – społecznik i filantrop- pogodny, pełen uśmiechu o dobrym sercu czlowiek – legenda kultury Ostrowskiej. Będzie nam bardzo brakowało JEGO charakterystycznego głosu, szczegolnego humoru i piosenek z własnym przejmijacym tekstem. Niech spoczywa w pokoju – i niech pozostanie w naszych sercach.

  2. Nikt nie wspomniał o Krzysiu, że pracował w
    radiowęźle Fabryki Wagon. Były to lata 80. Wspaniały kolega i przyjaciel. Jego ciepły głos i poczucie humoru było od serca. Spoczywaj w pokoju. Serdeczne współczucie rodzinie

  3. Był wyjątkowy i niepowtarzalny, nikt nie zapełni tej pustki, którą pozostawił. Tryskał humorem, pięknie śpiewał, był odpowiedzialnym dobrym człowiekiem. Spoczywaj w spokoju.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick