Nie żyje dziesiąta osoba zakażona koronawirusem [AKTUALIZACJA]

0
Fot. Louis Reed / Unsplash
Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych 40 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Aż 37 z nich pochodzi z województwa mazowieckiego. W szpitalu w Cieszynie zmarł 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Jego stan już wcześniej lekarze określali jako ciężki.

Kolejne potwierdzone zachorowania na COVID-19 dotyczą województwa mazowieckiego, lubuskiego i małopolskiego. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło już łącznie 884 przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na terenie kraju.

Poinformowano także o śmierci 71-letniego mężczyzny, który zmarł w szpitalu w Cieszynie. Jego stan był ciężki, miał także choroby współistniejące.

Urząd Wojewódzki odniósł się także do pacjenta, o którym pisaliśmy przed południem. Chodzi o mężczyznę z powiatu pilskiego. – Pacjent, który dziś rano (wtorek – przyp.red.) został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, mimo zameldowania na terenie powiatu pilskiego, przebywał na terenie powiatu świdnickiego (woj. zachodniopomorskie) – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Jak dodaje ministerstwo, „został ujęty w statystykach zakażeń województwa zachodniopomorskiego i wycofany ze statystyki województwa wielkopolskiego.

W związku z tym na terenie Wielkopolski hospitalizowanych jest 75 osób, 4547 zostało objętych kwarantanną, a 3370 objęto nadzorem epidemiologicznym.

AKTUALIZACJA – 21.40
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 17 przypadkach zachorowania na COVID-19. Wszystkie osoby są z Dolnego Śląska. Tym samym liczba potwierdzonych zakażeń wzrosła do 901.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick