Nie żyje Czesław Piskorski. Przez lata był związany z ostrowską kulturą

2
screen z YouTube / wideo autorstwa Edwarda Koniecznego
8 stycznia 2020 roku zmarł Czesław Piskorski, długoletni działacz kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Miał 85 lat.

Czesław Piskorski był wieloletnim działaczem związany ze sferą kultury Ostrowa Wielkopolskiego. Najbardziej znany był ze Spółdzielczego Ośrodka Kulturalno-Oświatowego, któremu przez wiele lat przewodził. Dzięki tej instytucji, stworzył coś w rodzaju „okna na świat” w czasach gdy Europę dzieliła Żelazna Kurtyna. Stał na czele instytucji-symbolu, która przez ok. 40 lat zrzeszała wokół siebie mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. SOKO m.in. dzięki niemu stało się jedną z najważniejszych organizacji kulturalnych w mieście w PRL-u.

Jego zainteresowania w obszarze kultury wykraczały jednak daleko poza tę organizację. Można go było spotkać angażującego się także m.in. w Towarzystwo im. Fryderyka Chopina i Ostrowskie Towarzystwo Kulturalne. Był pasjonatem genealogi angażującym się także w organizację wycieczek.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 11 stycznia o godz. 13.00 w kościele Miłosierdzia Bożego (ul. Limanowskiego). Po jej zakończeniu urna z prochami zostanie złożona na cmentarzu przy Rondzie Bankowym.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Pan Czesław swietnie prowadził nasze koncerty Orkiestra SOKO Seweryna Kałuznego to było cos wspaniałego a Czesław Piskorski znakomicie prowadził konferansjerke w sposób niezwykle elegancki i z wrodzoną kulturą słowa nawiazywał kontakt z publicznoscia . Wyjatkowy konferansjer i sympatyczny człowiek .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick