Nie żyje 74-letnia kobieta. Wnuk usłyszał zarzut zabójstwa

0
23-latek usłyszał zarzut zabójstwa swojej 74-letniej babci. Do tragedii doszło w miniony piątek w jednym z mieszkań przy ulicy Konopnickiej w Kaliszu. Rodzina kobiety nie mogąc dostać się do środka, zawiadomiła służby. W środku ujawniono jej zwłoki oraz 23-latka, który został natychmiast zatrzymany.

CZYTAJ: Kalisz. W mieszkaniu zwłoki kobiety. 23-latek groził samobójstwem

23-latek został na razie aresztowany na okres trzech miesięcy. Zostały mu już postawione zarzuty. – Mężczyźnie przedstawiono zarzut o przestępstwo z artykułu 148, paragraf 1 Kodeksu Karnego, że w dniu 27 września 2019 roku w Kaliszu działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojej babci, wielokrotnie zadał jej ciosy w okolice głowy narzędziem tępo-krawędzistym – pałką, co spowodowało u pokrzywdzonej uraz czaszkowo-mózgowy, złamanie kości czaszki i uszkodzenie mózgowia, co doprowadziło do nagłej i gwałtownej śmierci – poinformowała Sylwia Wróbel z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Odmówił też składania jakichkolwiek wyjaśnień. 23-latek miał już wcześniej problemy z prawem. Został on powiem ukarany za znęcanie się nad swoją matką.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick