„Nie zabierzemy tego co dał PiS, ale oddamy to, co zabrał”. SLD przed wyborami [WIDEO]

14
Sojusz Lewicy Demokratycznej jako ostatni w okręgu 36. oficjalnie zaprezentował dziś kandydatów na ostrowskim rynku. Działacze „lewicy” skrótowo przedstawili swoje postulaty na nadchodzącą kadencję oraz poparli wspólną dla kilku ugrupowań kandydatkę do Senatu RP. To, na czym bardzo zależy partii SLD - jak mówią jej członkowie - to współpraca parlamentu z samorządami.

„Nie zabierzemy tego, co dał PiS, ale oddamy to, co zabrał” – z takim hasłem idą kandydaci Sojuszu Lewicy Demokratycznej do październikowych wyborów. W środę na ostrowskim rynku zaprezentowało się dwóch kandydatów z naszego okręgu – „jedynka” na liście – Wiesław Szczepański i Józef Wajs z numerem piątym. W skrócie przedstawiono to, co ma do zaoferowania „Lewica”, który swój program tworzyła z partiami „Razem” oraz „Wiosną”.

Kandydaci SLD z naszego okręgu zwracają uwagę m.in. na oświatę. Za dużo zmian, a za małe pieniądze na wsparcie samorządów w ich wdrażanie czy osłabienie pozycji zawodu nauczyciela – to tylko niektóre z problemów, jakie wymieniają kandydaci „lewicy” do parlamentu. Według nich, polska służba zdrowia wymaga natychmiastowego uzdrowienia. SLD proponuje także “pakiet dla kobiet”, czyli lepsze płace czy dostępność do darmowego leczenia ginekologicznego, a także zniesienie parytetów w wielu zawodach. Kandydaci “lewicy” chcą także zwiększenia zasobów mieszkaniowych dla młodych Polek i Polaków czy zmian dla przedsiębiorców.

Sojusz Lewicy Demokratycznej liczy, że przekroczy próg wyborczy pięciu procent. Różne sondaże szacują jednak, że poparcie dla lewicy oscyluje między 13 a nawet 16 proc.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 12
  32

  Jak dobrze,że LEWICA również popiera kandydatkę do SENATU RP z Ostrowa Panią Ewę Matecką. To doskonała, kompetentna osoba. Przede wszystkim łącząca a nie dzielaca ludzi. Na pewno nie będzie łamała KONSTYTUCJI. Znam Ją dobrze.

  • 24
   10

   Nigdy nie oddam na nią głosu! Utożsamia się z Koalicją Obywatelską i Biedroniem startując z ich list…

  • 15
   6

   Nie zabierze Cię to niech pani posłuchać pani Kidawy-Błońskiej pani kaloleżanki na premiera. Mówił iście że wieku emerytalnego nie podniesienie i co podniesliście do 67. Polacy nie dają się nabrać na piękne słowa. Liczą się działania.

  • 16
   3

   Czyli że Pani Ewa Matecka jest kandydatką z listy Pani JACHIRY z rekomendacją postkomuny, progresywno-tęczowej i czarnomarszowej rewolucji obyczajowej?

 2. 18
  4

  Matecka jest żywym przykładem jak to polityka uzdrawia. Ja już prawie chciałem dać na mszę proboszczowi Fary w intencji powrotu DO ZDROWIA

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick