Nie możesz znaleźć grobu powstańca? Dodaj go do bazy

0
Setki wojennych grobów można odnaleźć w specjalnej zakładce na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Rejestr zawiera groby powstańców styczniowych oraz powstańców wielkopolskich.

Sporym zainteresowaniem cieszy się katalog grobów powstańców styczniowych i wielkopolskich dostępny na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Uruchomiony pod koniec 2017 roku spis mogił ciągle się rozrasta i może się jeszcze powiększyć za sprawą mieszkańców, którzy zechcą go poszerzyć.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

– Bardzo często spotykamy się z dużym zaangażowaniem różnych grup społecznych, które zbierają pieniądze na renowacje miejsc pamięci, poświęcają swój wolny czas, by uprzątnąć miejsca spoczynku polskich bohaterów. Do tych osób, w szczególności, przygotowany jest wykaz grobów wojennych, aby mogły one zapalić świeczkę, czy też złożyć kwiaty z okazji rocznicy powstania styczniowego, powstania wielkopolskiego, czy też uroczystości Wszystkich Świętych na grobach poległych w wyniku działań wojennych – mówią przedstawiciele urzędu wojewódzkiego.

Z tego tytułu zachęcają do współtworzenia bazy internetowej grobów wojennych. Na stronie urzędu można znaleźć wzór karty ewidencyjnej, który należy i przesłać do publikacji dołączając kilka zdjęć w wersji cyfrowej.

Katalog można przeszukiwać według powiatów, gmin, okresu historycznego, a także po nazwisku. Każda mogiła jest sfotografowana i opisana. Czy brakuje jakiegoś grobu w Wasze okolicy? Sprawdźcie i uzupełnijcie listę.

KATALOG GROBÓW WOJENNYCH URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO W POZNANIU

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick