DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nie mógł kupić lodów o północy, więc... wybił szybę

Zarzuty uszkodzenia mienia przedstawiono 43-latkowi, który rozbił nogą okno przesuwne, aby dostać się do lodziarni. Teraz grozi mu więzienie.

Fot. wlkp24.info i Pixabay / grafika: wlkp24.info

Był środek nocy. Kilka minut przed północą. Lokal gastronomiczny, na który zwrócił uwagę 43-latek, był już zamknięty. To rozzłościło mężczyznę, który postanowił odreagować. „nieznany sprawca, rozzłoszczony faktem, że lokal jest zamknięty, a pracownicy zajmujący się pracami porządkowymi nie chcą mu sprzedać lodów, z całej siły kopnął w okno przesuwne do wydawania posiłków na wynos. W wyniku jego działania okno wpadło do wnętrza lokalu, szyba w nim rozbiła się i uszkodziła kilka płytek podłogowych. Szkody, jakie wyniku tej demolki poniósł właściciel lokalu, to 5 tys. zł” – informuje jarocińska policja.

Nagranie z monitoringu pozwoliło zidentyfikować agresora. Pomógł też rysopis sprawcy sporządzony na podstawie informacji przekazanych przez pracowników lokalu. „Policjanci ustalili, że mężczyzna był wcześniej legitymowany przez jeden z patroli. Dzięki temu szybko ustalili jego dane osobowe oraz miejsce pobytu” – dodają funkcjonariusze.

43-latek został zatrzymany na jednym z przystanków autobusowych w pobliżu miejsca zamieszkania. To mieszkaniec Warszawy. Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał na komendzie, ale na tym sprawa się nie kończy. „Rozładowanie w ten sposób złości może skończyć się dla sprawcy 5 latami pozbawienia wolności, bowiem taką karę przewiduje kodeks karny za przestępstwo zniszczenia mienia” – dodają.

CZYTAJ TEŻ: Finał 13. Grand Prix Komeda na żywo w TV Proart i na wlkp24.info

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz