DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nie chcesz stać w kolejce po bilet na pociąg? Sprawdź, jak tego uniknąć!

Nikt z nas nie lubi stać w długiej kolejce po bilet na pociąg, prawda? Ale istnieje sposób, aby uniknąć tego uciążliwego czekania. A właściwie kilka. Przeczytaj nasz artykuł, by się o nich dowiedzieć. To proste!

Kup bilet na stronie internetowej przewoźnika

Bez biletu na pociąg ani rusz i z pozoru może się wydawać, że jedyną opcją jest wcześniejszy przyjazd na dworzec, a następnie stanie w kolejce do kasy. Tymczasem istnieje doskonała opcja, szczególnie w sytuacjach, gdy nabywasz bilet w ostatniej chwili, kolejka jest długa, nie masz ochoty na stanie w niej, obawiasz się spóźnienia na pociąg lub kasa jest chwilowo nieczynna.

Chodzi oczywiście o skorzystanie z oficjalnej strony internetowej przewoźnika, by kupić na Polregio – bilet na pociąg online. Wystarczy mieć komputer, tablet lub smartfon z dostępem do internetu, aby przeglądać dostępne połączenia i wybrać te, które są dla ciebie najdogodniejsze.

Korzystając z tej opcji, masz ponadto możliwość wybrania różnych zniżek i zakupu wielu biletów w ramach jednej transakcji. To rozwiązanie daje duże pole do manewru i elastyczność. Warto jeszcze zaznaczyć, że bilet możesz zakupić nie tylko przed samą podróżą, ale także z wyprzedzeniem, kilka lub nawet kilkanaście dni wcześniej.

Ciekawym aspektem jest również fakt, że niektórzy przewoźnicy oferują specjalne promocje dostępne wyłącznie w ramach zakupów online. Warto dodać, że dodatkowym udogodnieniem jest brak konieczności drukowania biletu – wystarczy okazać go konduktorowi na urządzeniu przenośnym.

Wygodny zakup biletu na pociąg w aplikacji mobilnej

Kolejnym praktycznym rozwiązaniem, które eliminuje potrzebę stania w kolejce do kasy biletowej, jest instalacja aplikacji mobilnej przewoźnika i zakup biletu na pociąg bezpośrednio przez nią. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli – tak jak powyżej – dysponujesz smartfonem z dostępem do internetu.

Co więcej, aplikacje te oferują także inne przydatne funkcje, takie jak na przykład otrzymywanie powiadomień o ewentualnych opóźnieniach czy zmianach w rozkładzie jazdy. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku również nie trzeba się martwić o konieczność drukowania biletu.

Bilet dostępny w biletomacie na dworcu

Trzecim w tym zestawieniu sposobem na uniknięcie stania w kolejce do kasy na dworcu jest zakup dokumentu podróży w… biletomacie. To automatyczne urządzenie do kupowania biletów, czynne przez całą dobę. Obsługa jest niezwykle prosta, a każdy krok przebiega intuicyjnie i sprawnie. Dotykowy ekran jest czytelny, a pola, w które trzeba trafić palcem, wyraźnie oznaczone i wystarczająco duże.

Biletomat akceptuje również płatności kartą, eliminując konieczność liczenia gotówki czy oczekiwania na wydanie reszty. Oczywiście, jeśli wolisz płatność gotówką, również masz taką opcję.

Należy również podkreślić, że biletomaty umożliwiają zakup biletów nie tylko na stacji, na której się właśnie jesteś, ale także na dowolną trasę i z dowolnej stacji początkowej. Dodatkowo możesz wykorzystać dostępne zniżki oraz opcje, jak choćby przewóz roweru.

Jednak pamiętaj, że biletomaty drukują twój bilet, więc po zakończeniu transakcji nie zapomnij odebrać go ze slotu urządzenia.

Co ciekawe, biletomat nie jest jedynym urządzeniem, bo na niektórych stacjach można spotkać także nowoczesne videomaty. Umożliwiają one bezpośrednie połączenie wideo z e-kasjerem – w czasie rzeczywistym. E-kasjer to nikt inny, jak po prostu osoba w call center, która przeprowadzi cię przez proces zakupu biletu.

Który sposób wybierzesz? Życzymy udanej i przyjemnej podróży!

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz