Nice 1. Liga Żużlowa: Ostrovia chce wygrać dla Gapińskiego!

0
Już dziś o godzinie 16:30 rozpocznie się arcyważne spotkanie Arged Malesy TŻ Ostrovia z Wybrzeżem Gdańsk. W pierwszym meczu na torze w Gdańsku lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 52:38. Ostrovia, żeby zdobyć punkt bonusowy musi wygrać minimum różnicą piętnastu "oczek". Zadanie będzie bardzo trudne do wykonania ponieważ beniaminek musi sobie radzić bez kontuzjowanego Tomasza Gapińskiego.

Gapiński to zdecydowany lider Ostrovii w tym sezonie. Kontuzji złamania obojczyka nabawił się w środę w Rawiczu podczas półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Już w swoim pierwszym biegu, potrącony przez Przemysława Pawlickiego wpadł w dmuchaną bandę, przeleciał przez kierownicę i musiał być odwieziony do szpitala.

Ostrovia w sobotę musi sobie radzić bez Gapińskiego. Za niego trener Mariusz Staszewski będzie mógł zastosować zastępstwo zawodnika. – Tomek to nasz lider i dobry duch drużyny. Chcemy wygrać ten mecz dla niego! – powiedział przed meczem Sam Masters.

Gapiński w piątek w ostrowskim szpitalu przeszedł operację zespolenia złamanego obojczyka. Jego przerwa w startach powinna potrwać ok trzy tygodnie.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1.Jacob Thorssell
2.Mikkel Bech Jensen
3.Kim Nilsson
4.Kacper Gomólski
5.Krystian Pieszczek
6.Denis Zieliński

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów:
9.Aleksandr Łoktajew
10.Sam Masters
11.Tomasz Gapiński
12.Nicolai Klindt
13.Grzegorz Walasek
14.Kamil Nowacki
15.Marcin Kościelski

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick