Nerwowe wyczekiwanie. Kiedy Ostrovia wyjedzie na tor?

7
Kibice czarnego sportu w Ostrowie Wielkopolskim wyczekują już nowego sezonu 1. Ligi Żużlowej, który startuje w pierwszy weekend kwietnia. Wcześniej jednak pierwsze treningi oraz mecze kontrolne. Na Stadionie Miejskim wciąż trwają prace nad tym, żeby jeszcze w tym tygodniu zawodnicy wyjechali na tor. Karty jak co roku rozdaje jednak pogoda.

Niestety zaplanowane na ten tydzień pierwsze treningi najprawdopodobniej będzie trzeba przełożyć na początek następnego tygodnia. Prognozy pogody mówią o kapryśnej deszczowej aurze, która nie pomaga w odpowiednim przygotowaniu nawierzchni do jazdy. Realny termin pierwszego treningu to najbliższy poniedziałek.

Aktualnie na miejskim trwają prace, które pozwolą na pozytywnie odebrać tor Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Montowane są dmuchane bandy i usuwane kickboardy, czyli drewniane elementy pod dmuchawcami, które zastąpione będą styropianem. Tor przed zimą został odpowiednio ułożony i zakonserwowany. Trener Mariusz Staszewski czeka na ustabilizowanie pogody, żeby móc rozpocząć prace na torze.

Opady deszczu nie pozwalają wykonać prac na ostrowskim torze. Pozostaje nerwowe spoglądanie na prognozy pogody, która pomoże podjąć ostateczną decyzję. Czas nagli ponieważ na 15 marca zaplanowano Memoriał Rifa Saitgariejewa.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Byłbym ostrożny z tym entuzjazmem. Koronawirus może żużel rozłożyć na łopatki. Brak kibiców na trybunach = bankructwo, i to nie tylko u nas.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick