Nawałnice nad Wielkopolską. Dziękujemy za zdjęcia

0
Do naszej redakcji docierają kolejne zdjęcia z piątkowych nawałnic, które wysłaliście państwo na naszą skrzynkę. Dziś z naszą kamerą udajemy się w najbardziej zniszczone tereny. Relacja w jutrzejszych Wydarzeniach w TV Proart. Zapraszamy do oglądania.

Potężna nawałnica nawiedziła również Kalisz. Nad jeziorem Szale podczas spotkania wędkarzy z regionu padał grad wielkości 2/3 cm, który zrywał liście z drzew . Zalew Szałe wyglądał jak wzburzone morze. Nie robiłem zdjęcia ze względu na swoje bezpieczeństwo – pisze nasz internauta Mirosław Kusyk.

Nawałnica nad Nowymi Skalmierzycami i w gminie Nowe Skalmierzyce. Zdjęcia Dawid Wawrzyniak. Pozrywane dachówki z kamienicy przy ul. Kaliskiej przy komisariacie policji leżały na ulicy sprzątnęli je strażacy którzy również przeprowadzili oględziny dachu. Przy bloku przy ul. Kaliskiej 36 A drzewo spadło na zaparkowany samochód a korzeń uszkodził garaż.

Śliwniki połamane drzewo na drodze Śliwniki – Rososzyca. Powalone reklamy w mieście. Zablokowana droga w Gałązkach Wielkich przez połamane drzewa.

Przemek Matuszak pisze: Tak wyglądała chmura szelfowa nad Żerkowem powiat jarociński.

Żółków k. Żerkowa.

Bartosz Jasiński. Chmura nad Ostrowem.

Ewa Kempa z Ostrowa również.

W związku z nawałnicą, jaka przetoczyła się przez powiat jarociński i szkodami jakie wyrządziła – Starosta Teodor Grobelny wraz z Wicestarostą Mirosławem Drzazgą – wzięli udział w obradach sztabu kryzysowego zwołanego przez Dariusza Strugałę, Burmistrza Miasta i Gminy Jaraczewo, gdyż ta gmina została najbardziej poszkodowana na terenie Powiatu jarocińskiego.

Taki grad zastał Łukasza Prukałę, który wysłał do nas te zdjęcia. Opad nie oszczędził drzwi garażowych. Gliśnica koło Odolanowa.

108 strażaków z 18 zastępów OSP interweniowało na terenie gminy Jarocin 50 razy. W całym powiecie interwencji było 156. Na szczęście żadna osoba nie ucierpiała bezpośrednio. Zdarzały się natomiast podtopienia, naderwane i zerwane dachy, powalone drzewa.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick