Nauka jazdy w szkolnym samochodzie – darmowa teoria i praktyka dla uczniów ZSTE

0
Fot. Fanpage Pawła Rajskiego, starosty ostrowskiego
Uczniowie Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie, którzy w niedalekiej przyszłości chcą podejść do egzaminu na prawo jazdy, mają powody do radości. Praktyki mogą nauczyć się siadając za kierownicą szkolnego samochodu. Nowe cztery kółka zasiliły szeregi ZSTE, a ich zakup pochodzi z budżetu powiatu ostrowskiego.

Powiat ostrowski jest zwierzchnikiem szkół ponadpodstawowych. Uczniowie Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali nowy samochód do nauki jazdy. „Uczniowie tej szkoły w ramach zajęć szkolnych poznają teoretyczne aspekty prawa o ruchu drogowym. Praktycznie mogą się uczyć jeździć na szkolnym aucie(…) To konkretna oszczędność i kolejny bonus dla wybierających naukę w tej szkole!” – informuje starosta Paweł Rajski za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Nowy samochód marki KIA zastąpił wysłużonego poprzednika. Uczniowie, którzy zdecydują się na zdobycie prawa jazdy, będą musieli ponieść jedynie koszty samego egzaminu. Nauka teoretyczna i praktyczna będzie się odbywać całkowicie za darmo.

Fot. Fanpage Pawła Rajskiego, starosty ostrowskiego
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick