Nauczyciele zawieszają strajk

33
Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował, że od soboty zawiesza ogólnopolski strajk nauczycieli. Dziś mija 18. dzień strajku.

Oznacza to, że już w poniedziałek uczniowie wrócą do szkół. – Takie są doniesienia medialne po konferencji jaka odbyła się w Warszawie – mówi Anna Grabek, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. – Dziś rano dyrektorzy nie mieli jeszcze o niczym pojęcia. Jutro podejmiemy z nimi rozmowy i od poniedziałku dzieci oraz młodzież wrócą na zajęcia lekcyjne – dodaje.

Maturzyści mogą więc spać już spokojnie, bo zaplanowane na 6 maja matury, odbędą się. Strajk został zawieszony, ale nie zakończony. Nauczyciele nadal zamierzają walczyć o swoje postulaty i rozmawiać z rządzącymi. Jeśli nie osiągną swojego celu, niewykluczone, że już we wrześniu, wznowią strajk.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

33 KOMENTARZE

  • Jeżeli Klimkek zechce wypłacić nauczycielom za dni podczas których strajkowali to uznam to za kradzież zuchwałą pieniędzy publicznych w biały dzień i zawiadomię prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

  • Nauczyciele stracili na swoim dobrym wizerunku i co najmniej połowę wypłaty mimo, że mieli ofertę 700 zł. podwyżki, a nie 1000. Z tym dobrym wizerunkiem, to pewnie przesadziłem bo zdecydowana większość tych pracowników oświaty, (bo nazwać ich nauczycielami byłoby obraźliwe wobec tych którzy nie strajkowali), nigdy go nie mieli i mieć nie będą.

 1. No to teraz uczniowie i ich rodzice pokażcie gdzie macie nauczycieli. Do września sądy powinny sobie poradzić z pozwami wydanymi przez rodziców w związku z zaniechaniem pracy pedagoga i opieki nad swoimi dziećmi (każdy płaci w szkole na ubezpieczenie). O nieudzieleniu edukacji nie wspomnę. I jeszcze jedno, nie posyłajcie dzieciaków na korepetycje do tych nierobów (raz, że to nielegalne, a dwa, że trzeba swoją ambicję mieć).

  • Żeby nie posyłać dziecka na korepetycje, to jeszcze trzeba mieć coś w głowie. A że dzisiejsi rodzice to same nieuki, które nie potrafią pomóc dziecku już w klasach 1-3 to ich strata.

  • Do Matka: W PUNKT! Ale o czym my mówimy, skoro teraz ludzi kupuje się ich pieniędzmi w postaci programów wszystko plus. 95% z nich nie potrafiłoby pewnie rozwiązać zadań z matematyki na poziomie gimnazjum (czy teraz ósmej klasy szkoły podstawowej). Polszczyzną – choćby tutaj w komentarzach – również nie grzeszą. Pewnie zasuwają u prywaciarza za 1800 i zazdroszczą tych nieosiągalnych dla nich 3000zł.

  • obiektywny, może część nie potrafiła by ich rozwiązać tak samo jak nauczyciele geografii, historii, biologii itp. Część z nich też by pewnie nie rozwiązała. tak samo pewnie z 70% matematyków nie rozwiązała by zadań z angielskiego… nie wspomnę o zadaniach maturalnych. Nie róbmy z nauczycieli z podstawówki geniuszy. Oni są zaprogramowanymi na bardzo wąski zakres wiedzy przekaźnikami zawartości podręczników a 3000 zł w tej chwili, nie oszukujmy się, każdy kto coś umie osiąga bez najmniejszego problemu. Te komentarze to nie zazdrość tylko złość bo posłużyliście się dziećmi.

  • Wszystkich hejterów, którzy mają dzieci czy wnuki w szkole zapraszam do zabawy – zacznijcie konkretnie obszczekiwać nauczycieli podając szkołę, klasę dzieciątek i przedmiot. I czekajcie na odzew. Na misję, powołanie i te wszystkie bzdety, którymi karmiono strajkujących. A do nauczycieli apeluję- tak jak strajk zawieście korepetycje, a przy okazji zawieście dopytywanie, wyciąganie, poprawianie ocen tym wszystkim, którzy w zgodzie i porozumieniu z rodzicami olewali naukę przez cały rok. Taki swoisty strajk włoski, 18 godzin lekcyjnych i do domu, żadnych wycieczek, spotkań po lekcjach z rodzicami, nie odbierajcie telefonów (tylko dziennik elektroniczny do kontaktów) i zobaczycie, jak może być pięknie w naszym zawodzie. A i rodzice może nagle odkryją, że mają dzieci, że trzeba by się nimi zająć, zainteresować, odejść od kompa, zrezygnować z grilla, piwka. Same korzyści. Pozdrawiam zawieszonych strajkujących, wasz kolega matematyk.

  • Do Matka: Masz rację. Duży procent dzisiejszych rodziców – nieuków to efekt pracy tych najgłośniejszych i najbardziej pokrzywdzonych nAUCZYCIELI dYPLOMOWANYCH którzy zamiast uczyć to niszczą następne pokolenie i jedyny logiczny cel tego działania to przygotować sobie kolejne rzesze klientów szarej strefy korepetycji – dlaczego skarbówka za to się nie weźmie ????

 2. Ojej krówki i świnki zawieszają strajk…a mialbyc do końca świata i jeden dzień dłużej…A lawina którą ruszyliście jest już nie do zatrzymania. Pozdrawiam mimo wszystko

  • Matka pierdyknij się w łeb jak im zazdrościsz to trzeba było zostać nauczycielką ale jak się kamieniami na szkołę rzucało to teraz głupoty w necie wypisujesz

  • Ty się kobieto zainteresuj swoimi dziećmi. Rozumiem, że teraz dzieci do szkoły, a ty nareszcie odzyskasz wolność. Lumpeksy czekają na twoje szaleństwa.

  • A Klimek chce wyrównać za strajk biednym nauczycielom. Regionalna izba obrachunkowa wyraziła jasne stanowisko za strajk wynagrodzenie nie przysługuje, a skoro nie przysługuje to proszę pani prezydent nie omijać prawa i mówić podczas Sesji Rady Miejskiej że środków na wypłaty pani nie cofnie, które zostały przyznane szkołom. To są pieniądze podatników a nie pani prywatne. Ludzie patrzmy pani Klimek na ręce i jeśli zrealizuje swoje zapowiedzi i wyrówna za strajk nauczycielom zawiadamiajmy prokuraturę i inne organy państwa.

  • I takich mamy nauczycieli, którzy operują takim językiem wstyd drogie „grono pedagogiczne”. Wy się nie nadajecie do szkół. A teraz tych wszystkich którzy strajkowali bym na miejscu dyrektorów wywalił na zbity pysk i zatrudnił młodych po studiach, którzy chcą pracować.

  • Dobrze,że Starosta się z nauczycielami ułożył. Nikt nie szczeka. Rozłożyło na raty i jest ok? W miescie prezydent ma zabrać bo inaczej prokurator. Płakać się chce przegrywa demokracja, wolność i prawo do własnego zdania. A na tej reformie-reformie przegrywają dzieci. Ps podniesienie pensum to zwolnienia nauczycieli i dłuższy plan pracy szkół. To proponuje rzaď. Tego chcecie?

 3. A dla nie wtajemniczonych…ZNP ogłosiło decyzję o przerwaniu strajku po przeciekach że Jarek myślał, myślał i wymyślił że na 2lata przywrócimy nauczycielom emerytury pomostowe czyli możliwość odejścia po 20latach pracy. W ten sposób pozbędzie się żelaznego elektoratu który kręcił strajkiem. Mistrzostwo

  • Pomyliłeś się nie pisowskich tylko Platformerskich. Jestem rodzicem i oburza mnie ten strajk. Nic wam się nie należy i tak dużo zarabiacie. Jakoś nie widziałem żeby jakiś nauczyciel rzucił szkołę i odszedł do innej firmy bo mu się pensja nie podoba. przyspawali się do posadek ciepłych w szkołach. Niech idą do normalnej roboty i zarobią sobie na wysokie wynagrodzenia belfry za złoty dwadzieścia.

  • Do Rodzic – to mało widziałeś. Duzo nauczycieli odeszło ze szkoło, bo nie byli w stanie wytrzymać psychicznie, czy też po prostu nie było ich stać finansowo na pracę jako nauczyciel. Nie wyzywaj od nierobów kogoś, o kim nie masz zielonego pojęcia. Że nie masz – to widać po Twojej wypowiedzi. Ciele posadki w szkołach?? Gratuluje ślepoty….

  • Jaki weekend majowy? Ten, który mają WSZYSCY? Czyli raptem 1 i 3 maja wolne, bo skoro strajk się kończy, to nauczyciele 2 maja mają być w pracy (to uczniowie mają wolne, a nauczyciele np. przygotowanie szkoły do matur). To tylko NIE nauczyciele mogą sobie wziąć jeden dzień urlopu na 2 maja i mają 5-dniowy weekend. Nauczyciele nie mają ANI JEDNEGO dnia urlopu, do wzięcia w przez siebie wybranym terminie. Po co znowu te głupie komentarze? Aha, nie jestem nauczycielem, tylko wiem, jak to działa.

 4. I co???!¡!… Robili z siebie błaznów, pajaców i debili!!! A teraz ogon podkulili bo rząd uchwalił ustawę o egzaminie która dopuszcza uczniów do matury!!!! Teraz rząd powinien zrobić porządek z tymi nierobami i przyjąć ich do pracy tak jak mówi kodeks pracy..40 godzin w tygodniu ,26 dni urlopu.!!! A wtedy można im pensję podnieść.!!!! A jak nie pasuje to wolny rynek… można pracować w Biedronce,Lidlu, Tesco czy na budowie!!!!

 5. Ale Was dupy bolą. Macie kompleks nauczycieli widać to po tych wpisach. Długo Was nie będzie stać na te korepetycje dla waszych obciążonych genetycznie dzieci i te nieosiągalne dla Was pensje. Genetyki się nie oszuka, hmm Wiecie co to? …tak myślałem. Tego PiS Wam nie powiedział. Patologia.

  • Masz rację naukowcu, te wszystkie osiołki, które ledwo przechodziły z klasy do klasy, nauczyły się klapać w klawisze i teraz próbują odegrać się na nauczycielach. Niektóre za kasę inne społecznie, jak niejaki alterego, z czystej, bezinteresownej, chrześcijańskiej nienawiści do wszystkiego co nie pisowskie..

  • Gdzie byliście jak Platfusy rządziły. Baliście się a teraz podnosicie głowy. Dobrze rząd zrobił że uchwalił ustawę o maturach bo państwo nie może być teoretyczne jak za platfusów. A teraz dyrektorzy nie wyciągną konsekwencje i zwolnią tych prowokator ów strajkujących. widać ich na zdjęciach z protestu.

 6. Szanowni Nauczyciele. Nie przejmujcie się tym bydłem, które Was tu obraża. My rodzice jesteśmy Wam wdzięczni za walkę o dobrą szkołę. Jest dla nas oczywiste, że powinniście za swoja pracę otrzymać godne wynagrodzenie. Wierzymy, że wywalczycie podwyżki, że uda się zmienić przeładowane programy, klasy itd. Powodzenia a pieski niech szczekają bo niczego więcej nie potrafią robić

  • Oddaj 500+ na swoje dziecko i będzie gites. Poza tym, to nauczycielom jest bliżej do bydła bo się przecież przebierali za krowy i całym stadem przeszli ulicą Królowej Jadwigi do rynku i to razem z radnymi PO, a nawet z dyrektorem II LO, który jako były nauczyciel WF nadal w sercu nosi belfra.

  • Raczej walkę o własne kieszenie, kosztem naszych dzieci. Wstyd tacy ludzie powinni być daleko od oświaty.

  • Ten kto nasłał tego mało fachowego człowieczka na stanowisko dyrektora II LO powinien zostać powieszony za Yja! No może nie aż tak.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick