Narodowy Kongres Rodziny. Komentarze i opinie

0
Zaproszeni na dzisiejszy Narodowy Kongres Rodziny goście w tym politycy partii rządzącej w Polsce, chwalą Ostrów Wielkopolski i jego politykę prorodzinną. Ostrów nieprzypadkowo został wybrany na gospodarza tego wydarzenia. Zdaniem posła PiS – Jana Dziedziczaka stało się to dlatego, że w Ostrowie pod tym względem robi się dużo dobrego.

Kongres składał się z trzech paneli, w których głos zabrało 17 prelegentów wśród nich profesorowie, samorządowcy, przedstawiciele fundacji i związków działających na rzecz rodziny.

Wszyscy oni poruszali kwestie potrzeb współczesnej rodziny, nowoczesnych rozwiązań wdrażanych przez samorządy oraz wspierania postaw rodzicielskich min. prof. dr hab. Michał A.Michalski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Programy rządowe – takie jak 500 plus, senior plus, czy maluch plus to programy obok których nie można przejść obojętnie. Kongres niewątpliwie był miejscem ich promocji, bo korzystają z nich nie tylko same rodziny ale i samorządy.

Ostrów został doceniony za wprowadzenie miejskiego becikowego, darmowych przedszkoli, niższych opłat za odpady komunalne dla rodzin wielodzietnych, modernizację żłobka miejskiego i szereg innych działań.

Organizatorem Kongresu był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Fundacja Narodowego Dnia Życia i miasto Ostrów Wielkopolski.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick