Narodowy Kongres Rodziny w październiku w Ostrowie

0
Już niebawem Ostrów Wielkopolski zamieni się w centrum rozmów o polskiej polityce prorodzinnej. W mającym odbyć się 4 października Narodowym Kongresie Rodziny udział zapowiedzieli cenieni eksperci, przedstawiciele administracji rządowej, włodarze miast i parlamentarzyści.

Kongres będzie składać się z trzech paneli, w których głos zabierze 17 prelegentów. Uczestnicy podejmą kwestie potrzeb współczesnej rodziny, nowoczesnych rozwiązań wdrażanych przez samorządy oraz wspierania postaw rodzicielskich. Organizatorzy, doceniając rolę organizacji pozarządowych w tworzeniu polityki rodzinnej zaprosili do udziału w kongresie przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń.

Prelekcje wygłoszą m.in. prezes zarządu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” Joanna Krupska oraz dr Paweł Wosicki, prezes Fundacji „Głos dla Życia”. Program kongresu przewiduje również wystąpienie dr Krzysztofa Szwarca z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który przedstawi analizy będące podstawą w budowaniu samorządowych programów prorodzinnych.

Narodowy Kongres Rodziny współorganizowany jest przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, miasto Ostrów Wielkopolski oraz Fundację Narodowego Dnia Życia. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick