Okradł wolontariuszki. Policja prosi o pomoc

1
Niestety wciąż mamy do czynienia z przypadkami napadów na wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do takiej sytuacji doszło wczoraj w centrum Kalisza.

Według wstępnych ustaleń do napadu doszło po godz. 16.00 przy Alei Wojska Polskiego. Mężczyzna chcący wrzucić pieniądze do puszki, wykorzystał moment i wyrwał z rąk jednej z wolontariuszek puszkę z pieniędzmi. Poinformowani o zdarzeniu policjanci, szybko zjawili się na miejscu jednak znaleziono pustą już puszkę. W środku mogło znajdować się ok. 150zł.

– Znaleziona przez policjantów puszka była już rozerwana i porzucona w okolicy. Została ona zabezpieczona przez technika kryminalistyki. Policjanci z wydziału kryminalistycznego wciąż prowadzą czynności w tej sprawie – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KPP w Kaliszu.

Wolontariuszkom na szczęście nic się nie stało. Napastnik jest wciąż poszukiwany. Funkcjonariuszom w poszukiwaniach pomaga pies tropiący. Policja prosi o pomoc wszystkich, którzy mogli być świadkami napadu o kontakt z kaliską jednostką policji. Sprawdzany jest także miejski monitoring, który być może będzie pomocny w ustaleniu personaliów złodzieja.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick