Nakarmieni.pl zbierają na busa. Przeczytajcie, jak pomagają potrzebującym

0
Fot. facebook.com/nakarmienipl/
Trwa zbiórka pieniędzy na zakup samochodu dostawczego dla Fundacji Nakarmieni.pl, która działa m.in. w powiecie ostrowskim. Auto jest potrzebne do przewozu jedzenia i zaopatrzenia osób potrzebujących.

Nakarmieni.pl to inicjatywa powstała 6 lat temu. Jest oddziałem Fundacji Jesus Christ Security zajmującej się pomocą potrzebującym. W tym czasie zgromadziła wokół siebie wiele instytucji, które dzielą się jedzeniem.

„Regularnie staramy się wydawać żywność, odzież, zabawki, urządzenia AGD oraz wszelkie inne artykuły, jakie otrzymujemy od naszych darczyńców. Udzielamy także wsparcia w innej postaci. Pomagamy w załatwieniu różnych spraw urzędowych, wsparcie duchowe, organizowanie terapii dla osób uzależnionych. Pomoc naszej fundacji wiąże się z kosztami takimi jak: czynsz, rachunki za energię czy koszty remontowe. Mimo wszystko cieszymy się, że możemy docierać do coraz większej liczby osób z naszą pomocą” – piszą przedstawiciele Nakarmieni.pl, promując trwającą zbiórkę.

Wśród ostatnich działań osób związanych z fundacją znalazło się m.in. zaopatrzenie dla Domu Pomocy Społecznej w Psarach. Razem z grupą wolontariuszy dostarczone zostały do potrzebujących także ciepłe napoje, ale również odzież, koce i poduszki. Dzięki nim łatwiej będzie przetrwać zimę. „Rozmawiamy z nimi jak możemy im pomóc w powrocie do normalnego życia” – dodają.

W ramach prowadzonej działalności Nakarmieni.pl pomagają potrzebującym przygotowując co roku Wieczerzę Wigilijną oraz od niedawna Śniadanie Wielkanocne.

Towarów do rozwiezienia potrzebującym regularnie przybywa. Starają się o to pracownicy fundacji, pomagają także zewnętrzne firmy, różnego rodzaju organizacje i ludzie dobrej woli. Problemem jest środek transportu. Brakuje odpowiednio dużego samochodu. Stąd pomysł, aby poprosić ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe i wpłaty na poczet zakupu auta.

Zbiórka trwa w serwisie zrzutka.pl (link poniżej). Celem jest zebranie 20 000 zł. W momencie pisania tego artykułu na koncie było 5 660 zł, co stanowi 28 proc. potrzebnej kwoty.

Pieniądze ze zbiórki to jedno, ale w pokryciu kosztów związanych z samochodem będą partycypować nie tylko ci, którzy wesprą tę inicjatywę internetowo. „Mamy gwarancję od zaprzyjaźnionej fundacji, że dołoży nam 1 500 zł w trakcie zakupu na pokrycie kosztów OC. Mamy też gwarancję zaprzyjaźnionego małżeństwa z Bawarii, które pomoże w zakupie, transporcie i opłatach związanych z busem. Uzbierali 1 500 euro. Niesamowite, jak ludzie otwierają serca i portfele. Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę, która wspiera podopiecznych projektu Nakarmieni” – czytamy na fanpage’u organizacji.

LINK DO ZBIÓRKI

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick