Najważniejsza nagroda w roku. Grabowski doceniony

3
Od 2003 roku zarządza ostrowską książnicą, z wykształcenia jest historykiem, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po raz kolejny został doceniony przez kapitułę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przyznającą nagrodę im. Andrzeja Wojtkowskiego dla bibliotekarzy.

Włodzimierz Grabowski, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim został laureatem nagrody im. Andrzeja Wojtkowskiego przyznawaną bibliotekarzom z Wielkopolski „za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa”.

Grabowski odebrał główną nagrodę wczoraj na gali w Poznaniu. W skład kapituły, która przyznała mu wyróżnienie wchodzą przedstawiciele Zarządów Oddziałów i Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Każdego roku wyróżniane są trzy osoby. Obok Włodzimierza Grabowskiego nagrodzono Jerzego Konderasa – dyrektora Biblioteki Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie i Martynę Nowosadzką – dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu.

Nagrody im. Andrzeja Wojtkowskiego zostały przyznane po raz 24. To najbardziej prestiżowa nagroda w środowisku bibliotekarskiem w Wielkopolsce.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick