Uznany w kraju tłumacz i krytyk literacki gościem spotkania [ZAPROSZENIE]

0
Jest uznanym w kraju znawcą twórczości Samuela Becketta, pisarzem, krytykiem literackim i reżyserem teatralnym. Antoni Libera zasłynął przede wszystkim z powieści „Madame” wydanej w 1998 roku i wielokrotnie nagradzanej oraz nominowanej do Nagrody Literackiej Nike. Ta szanowana w środowisku tłumaczy i pisarzy postać odwiedzi ostrowską Bibliotekę Publiczną.

Antoni Libera zamiłowanie do literatury ma „we krwi”. Już jego ojciec był znanym historykiem literatury. Autor powieści „Madame” swoje zawodowe życie poświęcił nie tylko na własną twórczość, ale na zgłębianiu i tłumaczeniu tekstów. Samuela Becketta. Przełożył i wydał wszystkie jego dzieła dramatyczne oraz część prozy i wierszy. Tłumaczył także utwory Oskara Wilde’a i teksty Sofoklesa (np. „Antygonę” i „Króla Edypa”). Za swoją pracę jest honorowany i tytułowany nie tylko przez polskie środowisko literackie, ale i wiele stowarzyszeń światowych.

Już jutro w Bibliotece Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim każdy kto będzie chciał zamienić kilka słów z Antonin Liberą, będzie miał na to szansę. O godzinie 17:00 rozpocznie się otwarte spotkanie autorskie z pisarzem. Spróbuje on odpowiedzieć na pytanie, które jest jednocześnie hasłem przewodnim wieczoru: „Kim jest artysta w dzisiejszym świecie?”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick