Najpierw wypadek, później kolizja. DK25 całkowicie zablokowana

1
Zdjęcie poglądowe
Dwie osoby zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło na DK25 na granicy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego. W jeden z pojazdów biorących udział w wypadku, wjechał jeszcze kolejny, co zakwalifikowano jako kolizję. Od poniedziałkowego popołudnia ruch na DK25 w kierunku Oleśnicy jest zablokowany. Policja wyznaczyła objazdy. Pierwsze auta mają zostać ponownie przepuszczane "krajówką" po 20.00.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło na DK25 na granicy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego. Najpierw miał miejsce wypadek, w którym wzięło udział kilka pojazdów, a następnie kolizja dwóch aut. Do obu zdarzeń doszło w tym samym miejscu. – Kierujący hondą 86-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem marki Renault jadącym prawidłowo z naprzeciwka. W wyniku tego zdarzenia honda uderzyła jeszcze w jadący pojazd marki Renault oraz w BMW – wyjaśnia portalowi wlkp24.info asp. Bernadeta Pytel, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

W tym zdarzeniu wzięły udział cztery pojazdy, ale to jeszcze nie wszystko. W BMW, które uczestniczyło w wypadku na DK25, wjechał mitsubishi. Doszło do kolizji, w której nikt nie ucierpiał. Sprawca został ukarany mandatem.

W pierwszym ze zdarzeń poszkodowane zostały dwie kobiety. To pasażerki renaulta oraz hondy, które zostały przetransportowane do szpitala. Pozostałym uczestnikom wypadku i kolizji nic poważnego się nie stało. Przedstawiciele służb pracujący na miejscu, podjęli decyzję, że nie jest konieczna ich hospitalizacja.

Droga jest całkowicie zablokowana od godzin popołudniowych (do wypadku doszło po 15.00). Policjanci kierują ruchem od strony Wrocławia, jak i Ostrowa Wielkopolskiego. Ruch ma zostać udrożniony po 20.00.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick