Najpierw prześcieradła, teraz koce. Pod pretekstem sprzedaży ukradły ponad 73 tys. zł

1
Ostrowska policja zatrzymała dwie kobiety, które pod pretekstem sprzedaży koców, miały okradać mieszkania. Są podejrzane o kradzież 25 tysięcy złotych oraz ponad tysiąca euro podczas październikowej "próby sprzedaży" prześcieradeł.

Jesienią próbowały sprzedać prześcieradła, zimą zmieniły asortyment na koce. Towar, którym rzekomo handlowały był jednak alibi do tego, żeby okradać starsze osoby. W ręce policji wpadły dwie kobiety podejrzane o kradzież 25 tysięcy złotych oraz tysiąca euro.

Mundurowi z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży w jednym z mieszkań na terenie miasta. – Zgłaszająca tłumaczyła policjantom, że do jej mieszkania pod pretekstem sprzedaży koca usiłowała wejść nieznana kobieta. Kiedy ostrowianka nie była zainteresowana kupnem, nieznana kobieta poprosiła o pożyczenie długopisu. Zgłaszająca wyprosiła kobietę i zamknęła drzwi – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Podobne zdarzenie miało miejsce kilka godzin później.

Mundurowi rozpoczęli patrolować miasto w poszukiwaniu kobiet opisanych przez mieszkańców, których czujność być może uchroniła przed utratą oszczędności. Na jednej z ulic zatrzymali opla astrę. – W środku znajdowały się m.in. dwie kobiety, które chwilę wcześniej oferowały do sprzedaży koce. Policjanci ustalili, że te same kobiety w październiku tego roku weszły do mieszkania 73-letniego mężczyzny pod pretekstem sprzedaży prześcieradeł. Wtedy również prosiły o pożyczenie długopisu. Wykorzystując nieuwagę mężczyzny, ukradły 25 tysięcy złotych i ponad tysiąc euro – dodaje.

Zatrzymanymi okazały się 26- i 41-letnia kobieta. Przedstawiono im zarzuty kradzieży oraz jej usiłowania. Grozi im do 5 lat więzienia. Zastosowano wobec nich dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Wideo: KPP Ostrów Wlkp.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick